Povedzte STOP Vyrážkam !

Asi to všetci poznáme, chystáme sa do spoločnosti a deň alebo noc pred očakávanou udalosťou sa nám na tvári zjaví nepríjemný spoločník. Jeho farba je väčšinou červená a je umiestnený tak aby neunikol ani najbystrejšiemu oku .  Áno správne hovorím (vlastne píšeme) o probléme zvanom vyrážky.  Aj keď sa títo spoločníci vedia objaviť v naozaj nepríjemných situáciach dá sa s nimi úspešne bojovať. Ako? Čítajte náš článok ďalej a dozviete sa ako s týmto kožným problémom bojujeme my!

Ako s vyrážkami efektívne bojovať?

Áno je to naozaj veľké pokušenie takúto vyrážku vytlačiť alebo si ju aspoň poškrabať . Ale nerobte to!  Zaručene sa vaša situácia iba zhorší a môžete nato naozaj zle doplatiť !  Častokrát sa vyrážka zvacsí  aj niekoľko násobne a bude oveľa viac červená !

 

Použite zinkovú masť  . Tento kožný všeliek je možné dostať v každej lekárni bez predpisu .  Zinok ako chemický prvok má za následok nielen odstránenie začervenaných miest ale dokonca pleť účinne vyživuje a chráni .  Má skvelé antibakteriálne účinky, ktoré vašim vyrážkam spôsobia nemalé problémy (myslené v dobrom slova zmysle).  Zinok takisto utlmuje tvorbu hnisu a priškrcuje mazové žľazy a práve vďaka tomuto účinku bude vaša pleť krásna!

Mnoho ľudí tvrdí, že ak aplikujete zinok cez noc a necháte pôsobiť do rána je nepríjemný červený spoločník menom vyrážka preč. Bohužiaľ to nemôžeme potvrdiť ani vyvrátiť ale uvítame vaše komentáre k tejto problematike.  Zinková masť poškodenú a nakazenú oblasť dokonale vysuší a následne zahojí svojím antibakteriálnym účinkom.  Ďalej hrá úlohu už iba čas.

Jeden z dobrých ľudových tipov je aj zubná pasta. Aj keď to môže byť na prvý pohľad divné veď predsa sa len používa skôr pre ústnu hygienu , zubná pasta miesto dokonale vysuší !  Je úplne v poriadku ak takúto pastu necháte cez noc pôsobiť (primerané množstvo) a ráno sa zobudíte s oveľa menej červenou pleťou a stačí už len pár drobných úprav napríklad pomocou make-upu.

vyrážky

Stále ste boj s vyrážkami nevyhrali? Ďalšie tipy ako na to!

Poškodené miesto nechajte vychladnúť! Ako? No predsa pomocou ľadu ! Jednoducho si ľad, ktorý používate do svojich drinkov aplikujte na poškodenú pokožky s vyrážkami . Ak nemáte ľad postačí aj studený kov (napríklad strčte lyžičku do mrazničky)  a nechávajte poškodiť na hnisavého červeného nepriateľa, čo najdlhšie. Kľudne použite aj ďalšie tipy v kombinácií s ľadom určite zaberú!

Stále vám je málo?  Našťastie nás príroda obdarila množstvom látok, ktoré sú účinne v tomto boji .  Čo sme možno nespomínali v minulých článkoch je med!  Je dôležité použiť prírodný med a nie chemický z obchodu .

Toľko k naším typom ako bojovať s vyrážkami  ak máte nejaké tipy  alebo rady aj vašich starých mám podeľte sa o ne v diskusií  pod článkom !

 

No Comments

    Leave a reply