Vyrážky na tvári

Prečo má akné tendenciu vypuknúť znovu a znovu v rovnakých oblastiach tváre? Prečo sa akné objavuje na vašej brade a čeľusti, ale len čierne bodky na čele? Prečo ho vôbec máte ak vaša pleť nie je mastná? Podľa toho, kde sa vyrážky na vašej tvári nachádzajú môžete zistiť ich príčinu a podľa toho ich môžete aj liečiť efektívnejšie.


Vyrážky na tvári alebo face mapping

Face mapping (Mapovanie tváre), ktoré sa berie do centra pozornosti na väčšine kliník v dnešnej dobe, kombinuje Ayurveda, starú čínsku medicínu a prierezy predpisov dermatológov. Vysvetľuje, ako sú určité časti vašej tváre prepojené do ďalších oblastí vášho tela. Jednoducho povedané, predstavte si tvár ako mapu, ktorá je rozdelená písmenom X. Vyrážky v rôznych oblastiach zodpovedajú rôznym problémom. Takže táto “mapa” vám pomôže nielen zbaviť sa nepríjemných pupienkov, ale zároveň včas liečiť zdravotné problémy, ktoré ich spôsobujú.

 

vyrážky na tvári

Príčiny vzniku vyrážok na tvári

1 a 2: Tráviaci systém-Jedzte menej nezdravého jedla, znížte množstvo tuku vo vašej strave, zvýšte príjem vody a jedzte uhorky.

3: Pečeň-Vylúčte alkohol, mastné jedlá a mliečne výrobky. Je to zóna, kde sa objavujú aj alergie na potraviny, preto by ste sa mali vyšetriť. Okrem toho si doprajte aspoň 30 minút cvičenia každý deň a spite, aby si vaša pečeň mohla oddýchnúť.

4 a 5: Obličky-Všetko okolo očí (vrátane tmavých kruhov) poukazuje na dehydratáciu. Pite!

6: Srdce-Skontrolujte si váš krvný tlak a hladiny vitamínu B. Znížte príjem korenených štipľavých potravín a mäsa a pohybujte sa viac po čerstvom vzduchu. Okrem toho, hľadajte spôsoby, ako znížiť hladinu cholesterolu napríklad nahradením “zlých tukov” “dobrými tukmi”, ako omega 3 a 6 nachádzajúce sa v orechoch, avokáde, rybách a ľanových semienkach. Keďže táto oblasť je preplnená rozšírenými pórmi, skontrolujte, či nie je váš make-up už po uplynutí času použiteľnosťi alebo neupcháva póry.

7 a 8: Oblíčky-Opäť pite! A znížte príjem sýtených nápojov, kávy a alkoholu, ktoré spôsobujú dehydratáciu.

9 a 10: Dýchací systém- Fajčíte? Máte alergie? Pretože to môže byť príčinou akné v týchto miestach. Ak ani jedno z toho tak nenechajte vaše telo prehriať, jedzte viac chladených potravín, znížte cukor a získajte viac čerstvého vzduchu. Vylúčte potraviny, ktoré tvoria v tele kyslé prostredie (mäso, mliečné výrobky, alkohol, kofeín, cukor) a pridajte alkalizujúce potraviny ako listová zelenina. Ďalšia vec, na ktorú väčšina ľudi zabúda-špinavé mobilné telefóny a obliečky na vankúše sú dva z najlepších akné vinníkov!

11 a 12: Hormóny- Zóna, na ktorej majú zásluhu stres a hormonálne zmeny. Aj keď sú obidve niekedy nevyhnutné, ich vplyv môžete znížiť tým, že máte adekvátny spánok, dostatok pitnej vody, jete listovú zeleninu a udržujete pokožku čistú. Ďalším zaujímavým bodom je to, že u žien vyrážky na tvári ukazujú  kedy prechádzajú ovuláciou (a na ktorej strane) .

13: Žalúdok- Zvýšte príjem vlákniny, znížte príjem toxínov. Pite bylinné čaje na pomoc s trávením.

14: Choroba- Vyrážky na tvári , ktore sa nachádzajú na tomto mieste môžu byť známkou toho, že vaše telo bojuje s baktériami, aby sa ubránilo ochoreniu. Dajte mu pauzu, vezmite si hodiny jógy, zdriemnite si, zhlboka dýchajte a pite veľa vody.

Takže ak nabudúce objavíte nové vyrážky na tvári alebo tmavé kruhy pod očami, pozrite sa na mapu tváre. Vaša pleť sa pravdepodobne pokúša komunikovať menom vnútorných orgánov. Avšak uvedomte si, že rovnako ako u všetkých zdravotníckych otázok, je vždy lepšie navštíviť svojho lekára. Len preto, že sa vám objaví vyrážka medzi obočím nemusí hneď znamenať, že máte zlú pečeň.

No Comments

    Leave a reply