Vyrážky na brade

Brada je hlavným terčom pre veľké,bolestivé a nikdy nekončiace pupienky hlavne u dievčat. Vkrádajú sa na vašu čeľusť a množia sa len tak cez noc. A najhoršie na tom je, ak ľudia povedia, že je to spôsobené hormónmi, pretože to znamená, že nemôžete urobiť nič aby sa nevytvorili. Alebo môžete? Joshua Zeichner, MD, riaditeľ kozmetického a klinického výskumu v Mount Sinai Medical Center prichádza na to, čo robí bradu tak odolnú voči väčšine ošetrení a aj to, čo môžete urobiť pre čistejšiu budúcnosť vašej tváre.
Akné na brade je rovnaké ako iné formy akné. Rozdiel však spočíva v ich tvare. Pupienky na brade sú všeobecne väčšie ako ostatné, sú bolestivé a plné hnisu. Prebytok sekrécie mazových žliaz je najčastejšou príčinou pupienkov na brade. Pupienky vyskočia na brade vtedy, keď tento prebytok kožného mazu reaguje s baktériami na koži. Avšak aj človek so suchou pokožkou môže čeliť podobnému problému. Pravdepodobnosť tohto kožného problému narastá ak nie ste dostatočne opatrní v udržiavaní svojej tváre bez mazu.

akne na brade
Môžete obviňovať hormóny za vyrážky na brade?

Nie je to mýtus, že môžu za väčšinu vašich najhorších pupienkov. “Ženy majú tendenciu mať akné na dolnej tretine tváre, najmä na čeľusti a brade, ale krk môže byť tiež postihnutý,” hovorí Dr Zeichner. Toto miesto, ktoré nazýva ako “brada akné”, je hormonálne citlivá oblasť. Hormóny stimulujú produkciu mazu, ktorý podporuje baktérie spôsobujúce akné a upchávanie pórov.

Ako predchádzať vyrážkam na brade?

Pupienky sú častý a nepríjemný kožný problém. Ťažko by ste mohli zabrániť záplave útokov pupienkov ak nie ste dostatočné ponaučení. Vždy je lepšie zabraňovať týmto kožným infekciám než ich liečiť. Jeden pupienok na brade môže zapríčiniť vznik ďalších. Preto je potrebné sa starať o vašu pokožku už od začiatku.
• Dvakrát denne si umyte tvár mydlom. Nenechávajte vašu pokožku príliš suchú, pretože to by viedlo k nadmernej sekrécii kožného mazu. Mierne čistenie tváre je menej alkalické, čo pomôže udržať prirodzenú vlhkosť pokožky.
• Bez ohľadu na to, ako vyčerpaný ste, nikdy nezabudnite na odstránenie make-upu pred spaním každý deň. Naneste hydratačný krém na báze vody po vyčistení tváre.
• Vyhnite sa mastným jedlám. Vaječný žĺtok je hlavnou príčinou vyskakovania pupienkov. Pridajte veľa antioxidantov, zeleniny, čerstvého ovocia a veľké množstvo vody do svojej stravy.
• Po požití potravy si umyte ústa a oblasť brady. Tiež si túto oblasť utierajte s navlhčeným tkanivom, keď ste vonku na slnku a prachu.
• Používajte opaľovací krém s vysokou SPF ochranou vždy minimálne pol hodiny predtým ako sa dostanete na slnko.

Ako sa zbaviť vyrážok na brade?

• Ľad je skvelý liečiteľ na akné na brade. Radikálne zlepšuje krvný obed okolo oblasti brady. Póry pokožky mrznú pri kontakte s ľadom. Pomáha odstrániť prebytočný maz a nečistoty z pokožky. Zabaľte ľad do kusu látky a použite na postihnutú oblasť.
• Urobte si krabičku, ktorú naplníte citrónom a medom. Používajte túto zmes každý deň a nechajte ju pôsobiť po dobu pätnástich minút.
• Zubná pasta je obvyklá metóda ako sa zbaviť vyrážok na brade. Naneste štipku pasty na pupienok na dvadsať minút a opláchnite ľadovou vodou.
• Balenie santalového dreva je tiež účinné pri liečení akné v oblasti čeľuste.

No Comments

    Leave a reply