Vhodný krém na akné? Možností je veľa

Ako nájsť vhodný krém na akné pri toľkých možnostiach, ktoré na trhu existujú? V prvom rade je potrebné dodržiavať určité denné rituály ako je čistenie pleti . Mnoho z nich nájdete v článkoch pod príspevkom.  Až keď ste zvládli základy starostlivosti o pleť má užívanie rôznych chemických prípravkov zmysel. Poďme si teda povedať ako si vybrať vhodný krém na akné a na aké vlastnosti by ste sa mali zameriavať .

Krém na akné by mal byť na prírodnej báze !

Mnoho krémov a produktov na trhu sú totiž plné škodlivých chemikálií, ktoré nielenže stav vašej pokožky nezlepšujú ale dokonca jej kondíciu zhoršujú. Niektoré krémy spôsobujú svrbenie alebo podráždenie kože. Veľmi prospešné ingrediencie pre vašu pleť sú napríklad

Levanduľový olej – tento olejček pôsobí blahodárne nie len na akné ale dokonca vašu pleť omladzuje a zbavuje vás vrások !

Aloe Vera – Tu nie je o čom . Mnohokrát sme tento všeliek spomenuli na stránkach akneliecba.sk . Pleť bude potom vyzerať pružnejšie, zdravšie a mladšie !

Vitamin C a Vitamín E – Vitamíny sú potrebnou výživou pre vašu pokožku . Práve  vitamín A a Vitamín E sú tie, ktoré vaša pokožka potrebuje pravidelne.

Krém by mal obsahovať protizápalové zložky a to hlavne preto, že mnoho krémov dostupných na trhu pokožku nadmerne vysušujú, čo vedie k zápalu a nadmernému podráždeniu pokožky. A to predsa nechceme.

krém nai akné

Prírodné krémy na akné  by sa mali aplikovať iba raz denne . Zatiaľ, čo nekvalitné chemické napodobeniny sa musia väčšinou aplikovať 2 až 3 krát denne .

Môže sa však stať, že krémy na akné vám nebudú nič platné . Proste na každého jedinca funguje niečo iné .  V tom prípade je vhodné  prehodnotiť stravu, ktorá je dôležitým faktorom alebo siahnuť po iných produktoch. Napríklad čistiace vody, ktoré narozdiel od krémov prečisťujú pokožku a zbavujú ju odumertých kožných buniek, ktoré spôsobujú upchatie pórov a následne nadmernú tvorbu kožného mazu , ktorý je zodpovedný za všetky vaše problémy s vyrážkami.

Upozornenie: Článok nepísal kožný lekár . Ak cítite, že vás problém si vyžaduje viac pozornosti bezodkladne navštívte vášho kožného lekára.

No Comments

    Leave a reply