Urinoterapia na akné

Urinoterapia je staroveká metóda liečby, ktorá sa ďalej šírila z generácie na generáciu. V staroveku sa urinoterapia praktizovala ako tradičný a legitímny spôsob liečby. Podľa urino metódy vás tento spôsob liečby vie liečiť tak ako zvonku, urinoterapia na akné, ekzémy, tak aj zvnútra, fyzické a psychické zdravie. Urinoterapia sa stáva každým rokom viac populárnejšou pre jej pozitívne účinky na zdraví človeka a v podstate žiadne náklady. Uronoterapia je stále skúmaná vedeckou obcou, tak ako alternatívnou.

Väčšina ľudí vníma moč ako odpadovú látku, skutočnosť je však iná. Moč neobsahuje žiadne toxíny, ale obsahuje jedinečné látky priaznivé pre každého jedinca. Moč sa z 95-98% skladá z vody. Zvyšok je, ako výskumy z laboratórií môžu potvrdiť, biochemické zlúčeniny, ktoré môžu mať liečivé vlastnosti. Urinoterapia môže mať liečivé účinky pri vnútornom užívaní. Najviac sa osvedčuje pri kožných problémoch. Urinoterapia je vhodná na akné, ekzémy, či iné alergie.

plet

Moč ako terapia

Viacerí lekári sa zhodnú na tom, že urinoterapia je priaznivá pre ľudský organizmus. O urinoterapii je napísaných mnoho kníh, ktoré vysvetľujú do podrobností, ako tento druh liečenia funguje a ako ho treba vykonávať. Moč je dokonca súčasťou niektorých kosmetických výrobkov a liekov. Ide o močovinu, ktorá bola nájdená v niektorých krémoch na tvár. Močovina je synteticky zdvojená a nie je získávaná zo zvierat, zatiaľčo v niektorých liekoch určených na hormonálnu substitučnú terapiu, je prítomný estrogén z moču gravidních kobýl. Vo svojej podstate však platí, že najzdravší moč je ten váš a ešte moč malých detí. Urinoterapia na akné je využívaná v kozmetike, ale aj v zdravotníctve.

Problém s akné

Aj keď presná príčina akné nie je úplne jasná, máme hrubú predstavu o procese jeho vzniku. Okrem toho, akné nastáva vtedy, keď je v tele prebytok toxínov a ti esa následne uvoľňujú cez kožu, najväčší orgán nášho tela. Existuje niekoľko spôsobov ako uplatniť urinoterapiu pre vlastné použitie. Jeden z „najextrémnejších“ je pitie vlastného moču.
Urinoterapia na akné, či rôzne ekzémy a alergie sa uplatňuje lokálne.

Urinoterapia na akné v praxi

Liečba močom by mala byť vždy vykonávaná len s prvým ranným močom. Pri návšteve toalety odoberte moč do pripravenej nádobky. Nemali by ste odobrať moč hneď, ale až v strednom prúde. Pri začiatku močenia sa totiž vyplaví prebytok žlči a na konci močenia už moč neobsahuje toľko živín ako počas stredu močenia. S týmto ranným močom môžete manipulovať počas celého dňa, nemá tendenciu sa kaziť. Ak chcete mať lepší pocit, odložte si ho do chladničky. Lokálna liečba prebieha tak, že si namočíte vatový tampón do odobratého ranného moču a natierate na problematické miesta. Túto procedúru môžete robiť niekoľko krát za deň, moč vám nemôže ublížiť. Vzhľadom na to, že moč môže mať svoj špecifický zápach, asi radšej uprednostníte vykonávať urinoterapiu na akné večer pred spaním. Robte tento obrad každý deň. Po krátkej dobe by ste mali badať viditeľné zlepšenia vašej pokožky. Urinoterapia na akné môže pôsobiť úplne eliminujúco, ak máte problémy s ekzémami, ktoré vás svrbia, môžete hneď po aplikácii pocítiť obrovskú úľavu od svrbenia.

No Comments

    Leave a reply