Tabletky na akné

95% produktov na akné nie sú účinné, pretože nikdy neriešia hlavnú príčinu. Aj keď sa akné vyskytuje na povrchu pokožky, skutočný problém nájdeme až v nižších vrstvách kože. Akné sa vyvíja vtedy, keď sa zablokujú vlasové folikuly hlboko v koži, čím sa zvýši množstvo kožného mazu.

Tip!: Prečítajte si ako som vyliečil akné ←  za 14 dní pomocou indickej ajurvédy !

Väčšina prípravkov na akné sa snaží zakrývať príznaky pupienkov tak, že ich pomáhajú rovno liečiť, no neposkytujú prevenciu príčiny. To je dôvod, prečo väčšina liekov na akné prestane dočasne pracovať a tak sa vaše akné vráti vždy akonáhle si na tento typ lieku zvykne.

Tabletky proti akné  Derminax.

Derminax je 100% vedou a lekármi schávelný  liek proti vyrážkam.  Bez vedľajších účinkov a za sebou ma množstvo pozitívnych referencií od užívateľov.

 

DX_600x800_2

 

 

Antibiotiká ako tabletky na akné

Antibiotiká pôsobia tak, že zabíjajú baktérie, ktoré prispievajú k príčine akné. Majú tiež priamy vplyv na zníženie zápalu. Antibiotiká väčšinou fungujú pri čistení zapálených škvŕn okolo pupienkov a všetok okolitý zápal kože.
Antibiotiká majú malý vplyv aj na upchaté póry(čierne bodky alebo biele hlavičky). Ak máte len mierne akné je lepšie používať lokálnu liečbu, ktorá uvoľnuje póry. Ak máte veľa čiernych bodiek a tzv. pupienkov s bielymi hlavičkami odporúča sa liečba benzoyl peroxidom spolu s antibiotikom.
Vždy pred začatím používania si prečítajte písomnú informáciu, ktorú nájdete vo vnútri krabičky od antibiotík. Veci, ako sú opatrenia a možné vedľajšie účinky sa líšia u rôznych antibiotík. Nižšie sú uvedené niektoré všeobecné body.
•Antibiotiká na základe tetracyklínu sú jedny z najčastejšie používaných antibiotík. Patria medzi ne oxytetracyklín, tetracyklín, doxycyklín a minocyklín.
•Deti mladšie ako 12 rokov by nemali brať antibiotiká na základe tetracyklínu.

•Neužívajte antibiotiká na základe tetracyklínu, ak ste tehotná, dojčíte, alebo plánujete otehotnieť. Diskutujte antikoncepciu so svojim lekárom v prípade potreby.
•Jedlo a mlieko ovplyvňuje vstrebávanie oxytetracyklínu a tetracyklínu. Preto berte tieto tablety na prázdny žalúdok, medzi jedlami a zapite pohárom vody (nie mlieko). Doxycyklín a minocyklín sa môže užívať s jedlom.
Iné antibiotiká, ktoré sa niekedy používajú sú erytromycín a trimetoprim. Môžu vám byť odporučené jedny z nich, ak jeden z vyššie uvedených nefunguje dobre, alebo je nevhodný.

Hormonálne tabletky na akné

V mnohých prípadoch za hlavnou príčinou vzniku akné môžu byť hormonálne zmeny. Vyskytuje sa najmä u dospievajúcich dievčat a žien a pupienky sú vyvolávané hormonálnymi výkyvmi, ktoré sa vyskytujú napríklad počas menštruačného cyklu.
K hormonálnym tabletkám, ktoré často pomáhajú pri liečbe akné patria kontraceptíva. Dnes sú k dispozícii tri perorálne antikoncepie, ktoré sú výslovne schválené FDA pre liečbu akné u žien: Yaz, Estrostep a . Iba pilulky, ktoré kombinujú ženský hormón estrogén so syntetickou formou mužského hormónu progesterónu, progestín, môžu stabilizovať hormonálne výkyvy tak, že môžu liečiť tieto nepríjemne vyrážky. Perorálne kontraceptíva sú veľmi účinné tabletky na akné u mnohých žien, ale musíte im dať čas na prácu. Mali by ste ich brať najmenej tri mesiace, aby ste mohli vidieť rozdiely.

hormonalne tabletky proti akne
Antikoncepcia nemení prirodzený ženský reprodukčný cykls. Väčšina obsahuje etinyl etradiol ako estrogénnu zložku. Vzhľadom k tomu, že antikoncepčné tabletky znižujú množstvo testosterónu v tele, zlepšujú akné vyvolané hormonálnymi zmenami. Ak je produkcia testosterónu potlačená, množstvo mazu produkovaného mazovými žľazami je znížená a preto je pravdepodobnosť upchatia pórov malá.
Niektoré ženy však nepoužívajú takýto druh hormonálnych tabletiek napríklad aj preto, že sú fajčiari. Tieto ženy, rovnako ako tie, ktoré chcú dosiahnúť úľavu od akné bez antikoncepcie majú často predpísané lieky s názvom spironolaktón.
Tento liek je diuretikum – to znamená, že je to pilulka, ktorá spôsobuje časté močenie. Tiež blokuje receptory pre mužské hormóny, ktoré modulujú hormonálne nárazy spôsobujúce produkciu mazu, čo vyvoláva akné. Spironolaktón nie je schváleny FDA na liečbu akné a pravdepodobne ani nebude, pretože len ako generická tabletka je malou motiváciou pre výrobcov platiť testy potrebné na to, aby mohli prejsť schvaľovacím procesom. Ale väčšina dermatológov súhlasí s tým, že sú to účinné tabletky na akné.
Keď akné nereaguje ani na lokálne retinoidy ani na perorálne antibiotiká, pacienti majú ďalšie dve možnosti: tabletky obsahujúce isotretinoín, alebo jeden z množstva procedúr založených na ošetrenie akné, ktoré zahŕňajú použitie lasera alebo ľahké lieky na zníženie zápalu a zničenie baktérií spôsobujúcich akné.
Isotretinoín je už extrémne silná liečba akné, ktorá pomáha odstraňovať pupienky a jazvy, ktoré nereagovali na žiadnu inú liečbu počas niekoľkých mesiacov. Nesie so sebou aj niekoľko rizík a vedľajších účinkov, vrátane zápalového ochorenia čriev, ulceróznu kolitídu, poškodenie pečene, depresie. Isotretinoín by nemali používať ženy počas tehotenstva, pretože by mohol spôsobiť závažné vrodené chyby. Počas užívania je nutné sa podrobiť testom na pečeň a hladinu cholesterolu. Túto látku obsahuje mnoho tabletiek ako napríklad Curacné, ktoré možno získať bez lekárskeho predpisu.

Dostupné tabletky na akné (predpis)

V lekárňach je už množstvo piluliek, ktoré môžu pomôcť vyriešiť váš problém. Mnoho z účinných tabletiek na akné sa dá získať aj bez predpisu,. . Aké tabletky sa dajú kúpiť na našom trhu? Rozhodnúť sa je potrebné aj podľa toho, čo obsahujú a podľa druhu piluliek.  Uvedené liečivá su dostupné iba na predpis

ucinne tabletky na akne

 • isotretinoín(napríklad Curacné cps. 40 mg, Roaccutane cps. 10 a 20 mg, Aknenormin cps. 10 mg a 20 mg)

 

 • Tetracyklínové antibiotiká (napríklad Deoxymykoin tbl., Doxybene tbl., Doxyhexal tbl.)

 

 •  hormonálna terapia (Diane 35 tbl., Minerva tbl., Chloe tbl., Vreya tbl., Climen tbl., Androcur-50 tbl., Cyproplex tbl.)

Na liečbu akné sa používajú rôzne druhy individuálne pripravovaných liekov, čo znamená že je vyrobený presne pre požiadavky a potreby pacienta. Najčastejšie sa na ich výrobu používajú látky ako kyselina salicylová, resorcín a kyselina boritá.
Tabletky na akné bez predpisu je možné zohnať len zriedkavo. Bez predpisu sa vydávajú väčšinou lokálne maste či krémy ako Aknecolor light krémpasta, Acnecolor krémpasta.

PROS:
 • Rýchla a agresívna liečba akné
 • Vhodné pri tažkých formách ochorenia
CONS:
 • Cena
 • Vedľajšie účinky chemických liekov (aj psychické)

Vitamíny

 

Cieľom je dostať vitamíny do vašej stravy. Ako mladá a aktívna osoba vám takýto príplatok na liečbu akné bude len prospešný aj v ďalších iných smeroch. Užívanie multivitamínov zaisťuje menší príjem chemických látok do vášho tela. V lekárňach ich nájdete množstvo a ešte aj v rôznych baleniach.

 • Vitamín A pomáha podporovať rast a dozrievanie nových kožných buniek-to je dôvod, prečo ho považujeme za veľmi dôležitý doplnok. Môže tiež upokojiť mazové žľazy a pomáha tak regulovať tvorbu kožného mazu, čo je nesmiesne dôležité pre čierne bodky a tzv. pupienky s bielymi hlavičkami. Najčastejšie predpisovaný a potenciálne veľmi nebezpečný akné liek je Accutane, čo je derivát vitamínu A a retinolu.

 

 

 • Užívanie B-komplexu pomáha budovať imunitu kože. Kombinácia vitamínov B pomôže vašej koži ostať hydratovaná, čo znižuje začervenanie a opuchy, čím zlepšuje krvný obeh a vaša pleť má zdravú farbu a správnu pigmentáciu.

 

 • Vitamín C je antioxidant-pohlcuje voľné radikály, čím predchádza zápalu kože.

No Comments

  Leave a reply