Suchá pokožka

Zvyčajne, suchá pokožka nie je vážny problém, ale môže vyvolať nepríjemný a nepekný vzhľad, ktorý vytvára vrásky a jemné linky. Vo väčšine prípadov je suchá pokožka dedičná, ale ovplyvňujú ju aj faktory životného prostredia, v ktorom žijeme. Medzi tieto faktory patria teplé alebo studené počasie, nízka vlhkosť, alebo namáčanie v horúcej vode.

 

Chronické alebo závažné problémy so suchou pokožkou môžu vyžadovať návštěvu lekára, ktorý sa špecializuje na pokožku – dermatológ. Avšak, najprv môžete skúsiť liečiť si svoj problém na vlastnú päsť.

Ako sa prejavuje problém so suchou pokožkou?

Suchá pokožka je často dočasný problém. Môže vás trápiť len v zimných mesiacoch, ale môže to byť aj celoživotný stav. Tento problém najčastejšie postihuje pokožku na rukách a tvári.
Prejavenie príznakov suchej pokožky:
• nepríjemný pocit pokožky, hlavne po sprchovaní, kúpaní, plávaní,
• pokožka, ktorá sa cíti a vyzerá drsne,
• svrbenie,
• mierne až ťažké odlupovanie kože,
• prasklinky kože,
• začervenanie,
• hlboké trhliny, ktoré môžu krvácať.

 

Liečba

Vo väčšine prípadov, suchá pokožka dobre reaguje na regulačné opatrenia v životnom štýlé, ako je používanie hydratačného krému a vyhýbanie sa dlhým a teplým sprchám a kúpeľom. Ak máte veľmi suchú a šupinatú kožu, môže vám lekár odporučiť používať krém, ktorý obsahuje kyselinu mliečnu a močoviny.

1. Hydratujte. Nanášajte na svoju suchú pokožku hydratačný krém niekoľkokrát denne. Odporúčaná značka špecializujúca sa na silnú hydratáciu je Eucerin.
2. Používajte kozmetiku, ktorá má hydratačné vlastnosti. Olej v kozmetike má väčšiu tendenciu zafixovať hydratáciu pokožky a zabraňuje odparovaniu vody z povrchu kože.
3. Môžete používať maste, v ktorých je vazelína. Avšak, z nich budete príliš mastný, preto je vhodné ich používať len v noci.
4. Používajte teplú, nie horúcu vodu a obmedzte dobu kúpeľa.
5. Nepoužívajte drsné suché mydlá, ale jemné čistiace krémy a mydlá, v ktorých sú pridané oleje a tuky.
6. Vyhnite sa dezodorantom a antibakteriálnym umývacím prostriedkom s vôňou a alkoholom.

suchá pokožka

Obrázok suchej pokožky u žien

 

Suchá pokožka hlavy

 

Jedným z možností ako bojovať so suchou pokožkou hlavy je kokosový olej. Kokosový olej obsahuje nasýtené mastné tuky, ktoré sú priaznivé pre náš organizmus, pretože majú iný chemický vzorec ako ostatné nasýtené mastné tuky. Je ideálny v starostlivosti o pokožku hlavy. Tento olej je jedným z nejlepších prírodných živín pre vlasy. Pomáha pri zdravom raste vlasov a dodáva vlasom lesk a kvalitu. Je tiež veľmi účinný pri strate proteínov, čo môže viesť k neatraktívnemu vzhľadu alebo nezdravým vlasom.

Tento zázračný olej je značne používaný v indickom subkontinente, čo sa týka starostlivosti o pokožku hlavy a vlasy. Väčšina ľudí v týchto krajinách si aplikuje kokosový olej na vlasy každý deň po kúpaní, či sprchovaní. Je to vynikajúci kondicionér, ktorý dodáva pokožke hlavy hydratáciu a pomáha pri procese obnovy poškodených vlasov.

Poskytuje základné proteíny potrebné pre výživu a hojenie poškodených vlasov a vysušenej pokožky hlavy. Tým, že si budete pravidelne masírovať hlavu s kokosovým olejom, môžete zaistiť zbavenie sa lupín, aj keď je vaša pokožka dlhodobo suchá. Kokosový olej pomáha udržať vlasy a vlasovú pokožku bez vší a hníd, pretože im vytvára nepriaznivé prostredie na to, aby sa vo vlasoch uchytili a množili sa.

No Comments

    Leave a reply