Je starostlivosť o pleť naozaj dôležitá?

Po dlhom čase sa na stránkach akneliecba.sk venujeme opať starostlivosti o pleť. V tomto článku vám ponúkneme niekoľko zaručených tipov ako sa o pleť starať dôkladne a vyhnuť sa tak napríklad aj nežiadúcemu akné.

čistenie pleti

Vašu tvár si každom prípadne dôkladne očistite. Aj keď sa to môže zdať ako úplna banalita práve toto základne pravidlo je v mnohých prípadoch asi najviac porušované. Čiže ak ste žena, pleť je potrebné pred spaním dôkladne očistiť  a hlavne odlíčiť! Ak sa pohybujete v prašných a znečistených oblastiach je dôležité si pleť umyť aj obyčajnou vodou a to niekoľkokrát denne .

Ako sa starať o svoju pleť ak ste muž?

Starostlivosť o pleť už dávno nie je len záležitosťou mužov. Práve kvôli čoraz viac znečistenému ovzdušiu trpia vyrážkami aj muži . Aj keď je pre mužov stále tabu navštevovať kozmetičku nemali by to podceňovať. Inak sa môže stať, že na tzv. “vlastnú päsť”  si kúpia zlý krem na pleť alebo pleťovú vodu, ktorá nie je vhodná práve pre ich typ pleti. Kedže je pokožka u mužov oveľa viac mastná a hrubá vyžaduje si aj iný druh prístupu v nasledujúcich pár riadkoch si povieme nejaké tipy pre mužov.

Svetové kozmetické značky už dávno poskytujú svetovému trhu kozmetiku určenú práve pre mužov. TIeto produkty utešujú častokrát podráždenú pokožku práve od holenia alebo iných aktivít.  Obsahuju rôzne zložky od vitamínov B5 pod zinok.Ak vaša pokožka trpí akné a je mastnejšia je lepšie ak sa produktom s obsahom alkoholu vyhnete . Práve alkohol podporuje činnosť mazových žliaz a kedže muži majú približne o 15 percent viac mastnú pleť je tento fakt naozaj dôležitý!

Určite si nezabúdajte čistiť pleť a to denne! Na tento úkon su vhodné čistiace peny . Práve tieto peny su naozaj skvelým produktom na každodennú aplikáciu, Jednoducho vám prečistia pokožku a s ňou aj zanietene póry, ktoré sú často príčinou hnisavých vyrážok.  Ak nie ste tvrdohlavý typ chlapa, ktorému naháňa návšteva kozmetičky husiu kožu  určite je vhodné aspoň raz do polroka podstúpiť hĺbkové čistenie pleti. Vaša pokožka bude takto zdravšia, pružnejšia a určite si vás všimne aj opačné pohlavie.

Dúfam, že vám náš stručný článok o základoch čistenie pleti pre mužov a ženy prišiel vhod. Už teraz sa môžte tešiť na viac článkoch zaoberajúcich sa čistením a staraním sa o pokožku.