Ako sa majú muži starať o svoju pleť?

Muži zvyčajne pridelľujú menej času ich koži a pokožke, na rozdiel od žien . To nie je nezvyčajné avšak pri mužoch poškodenie ich koži sa stáva nechtiac pri zapojení v nebezpečných povolaniach a  vonkajších aktivitách . Starostlivosť o mužskú plet zahŕňa viac než len obyčajné starostlivosti .

Starostlivosť o pleť

Koža je najväčším orgánom tela , chráni vás pred prírodnými živlami . Jej vrstvy poskytujú kontrolu teploty potením a dýchaním . Váš celkový zdravotný stav a strava môže byť odhalená jednoduchým pohľadom na pokožku .

Vyzerať ako človek , to je investícia do vašej dlhovekosti a zdravie , starostlivosť o kožu . Odplavenie mŕtvej kože , prachu a nečistôt je nutné pravidelne používať  pleťové čistiace prostriedky . Tie by mali chrániť kožu pred ultrafialovým žiarením a vysúšaním za použitia opaľovacích krémov a hydratačných prostriedkov . Ak sa u Vás objavia opuchy pod očami po dlhom spánku , mali by ste  si privodt úľavu skrz hydratačné a pleťové vody .

Techniky Starostlivosti o pleť pre mužov

Správne holiace techniky by mali byť použité , aby sa zabránilo rezom a popáleninam . Ak chcete ovládať škvrny a nevzhľadné kožné problémy , vody po holení  a balzamy a mali by byť použité na koži . V prípade , že vaša pokožka je citlivá , mali by ste pred použitím holiacich strojčekov použitie pred holením holiace gély .

Ak máte mať kožu , ktorá sa podráždi ľahko , potom sa pravdepodobne budete mať červené hrbole . Aloe založené obsiahnuté v  holiacich krémoch môžu dovoliť ostré britvy plachtiť bezpečne cez kožu , zatiaľ čo v rovnakom čase zanecháva pleť upokojená . Pre vynikajúce výsledky , skúste trením krém do fúzov , než začnete holenie pozdĺž strniska . Potom , v prípade potreby , holenie proti  chĺpkom .

Použite upokojujúceho gélu po holení a vypláchnete vášu tvár alebo glycerín alebo pravidelne aplikujte hydratačný krém . Aby sa zabránilo podráždeniu pokožky , nepoužívajte po holení prípravky na báze alkoholu . Tmavé škvrny pod kožu vám môže dať vzhľad mývala . Tie zvyčajne vyplývajú z krvných ciev pod kožou , ktoré boli prasknuté .

Niektoré pravdepodobné dôvody podráždenej pokožky

  • dedičnosť 
  • alkohol 
  • kofeínové nápoje a tabak

. Tropické výrobky , ktoré sú bohaté na vitamín K a niektoré regeneračné bylinné krémy možno tento problém napraviť . Nedostatok železa môže byť tiež príčinou porušených ciev pod kožou . Ak to predstavuje problém , potom je vhodné navštíviť odborného lekára .

Je dôležité , aby ste vedeli  váš typ pleti a stav . Dalo by sa požiadať svojho estetika , aby vám túto informáciu podal . Uspokojiť iba pri kúpeli , ktorého povesť je nad rady . Kvalifikovaný estetik by mal byť v pozícii , odporučiť postup , ktorý je šitý na mieru pre vašu pokožku . Akýkoľvek postup liečby navrhol , by sa zmestili vaše osobné typ pleti .

Ak je vaša pokožka pod vplyvom infekcie , mohli by ste dostať tváre alebo využiť  pleťovú masku . Efektívnejšie masky tvárovej sú zvyčajne vyrobené z hliny . Pre dosiahnutie lepších výsledkov , vždy sa  držte  pokynov . Miesto maskovania celej tváre, môžete tiež zamerať na akné náchylné oblasti .

Ak je vaša pokožka mastá, budete náchylnejší k akné či k iným kožným infekciám. Vyhnite sa použitiu  mydla pri umývaní tváre . Mydlo má tendenciu zbaviť kožu svojich prírodných olejov . Vaše žľazy reagujú tým , že produkujú viac mazu . Ak váš problém nie je vážný, skúste použitie mlieko čistiace prostriedky alebo jemné penovité čistiace prostriedky .

No Comments

    Leave a reply