Správna strava je pre pokožku dôležitá !

Či už ste ostražitý viac alebo menej vaša pokožka nakoniec zlej životospráve podľahne . A vôbec nezáleží aký druh kozmetiky používate. Ak nezačnete problém riešiť z vnútra von nikdy nedosiahnete vytúžený cieľ  a vaša pokožka nikdy nebude vyzerať zdravo.

Avšak riešenie je zrejme jednoduchšie akoby sa mohlo zdať . A navyše nemusíte mať strach z odstrašujúcich lekárskych dermatologických zákrokov alebo liečby laserom.

Všetko čo potrebujete je osvojit si tieto tri základné pravidla starostlivosti o pokožku a pokrok budete mať čoskoro rmožnosť vidieť po niekoľkých týždňoch ak sa sa pozriete do zrkadla.

Voda.

Vaša pokožka potrebuje byť hydratovaná . Voda je to najdôležitejšie čo môžete vašej pokožke poskytnúť.  Pre zaujímavosť koža novorodenca obsahuje asi 83% vody . Čím sme starší tým sa precento obsahu vody v našej pokožke znižuje. A teda v priemere pokožka ženy v pokročilom veku obsahuje už len 55% vody.

A teda nie je nič jednoduchšie ako si kontrolovať príjem vody . Ak si to neviete ustrážiť v hlave spravte si jednoduchý zápisník alebo si váš príjem vody značte do telefónu.

Voda vám nie len odstráni vrásky a zlepší celkovú životnú kondíciu ale jej benefity pokračujú ďalej.

  • Vaše telo sa pomocou vody zbavuje jedovatých toxínov.
  • Zlepší sa vám prietok krvy, čo ma za následok aj rýchlejší príjem živín.
  • Zlepšuje sa vám celkove imunita.

Základné prvky pre zdravú pokožku:

  1. Vitamín C
  2. Vitamín A

 

No Comments

    Leave a reply