Ostatné kožné ochorenia

Aj keď je táto webstránka zameraná na jeden druh kožného ochorenia . Nie je dôvod aby sme spoločnosť neinformovali aj o ostatných druhoch kožných chorôb . Niektoré sú totiž podobne a nie je nič horšie ako zle diagnostikovať ochorenie vašej kože.
Svrab alebo tiež jeho latinský názov scabies je infekčné kožné ochorenie, ktoré spôsobuje parazit ma nasledujúce príznaky:

  • vyrážky
  • nepríjemne svrbenie
  • odreniny a škvrny

Jedinec sa môže nakaziť najčastejšie pri priamom strete s ochorením a teda chorou pokožkou niekoho iného. Menej obvyklé je nakazenie sa skrz predmety. Najčastejšie postihuje deti, ktoré prichádzajú do kontaktu s inými nakazenými deťmi. Nie je vylúčene aj nakazenie sa pomocou pohlavného styku. Liečba je rôzna , najskôr sa však musí stanoviť v akom štádiu ochorenia sa jedinec nachádza a podľa toho sa môže začať s liečbou.

Ochorenie Lupienka je najčastejšie dedičné. Sú však faktory, ktoré toto ochorenie zhoršujú alebo zlepšujú. A teda k zhoršeniu prispieva zlý psychický stav jedinca , poškodenie kože alebo dokonca lieky. Je známe , že táto choroba je neliečiteľná.
Zápalové ochorenie kože známe pod názvom Ekzém alebo po latinsky dermatitis je spôsobené kombináciou vonkajších a vnútorných faktorov. Medzi vnútorné patria najčastejšie chemické lieky , potraviny , znížená imunita alebo peľ . Najviac pozorovateľným príznakom sú práve vyrážky.
Jej výskyt nie je ohraničený vekom a teda postihuje jedincou všetkých vekových kategorií. Ochorenie je pozorovateľné na všetkých miestach kože, či už sú to nohy alebo chrbát. Avšak najčastejšie sú postihované dlane. Vzniká alergickou reakciou kože na alergén. Ak je dodržaná dôkladna prevencia je možné ochoreniu zabrániť.

No Comments

    Leave a reply