Mydlo na akné

Snažíte sa liečiť akné, ale vaše finančné možnosti, teda skôr nemožnosti vám neumožňujú kupovať drahú kozmetiku? V skutočnosti môžete svoj problém s akné riešiť aj nízkorozpočtovo a možete používať mydlo na akné. Kľúč spočíva vo výbere správneho druhu mydla.

 

Dokonca aj mydlo v kombinácii s vodou, môže vyčistiť aknóznu pleť, ale voľba správneho mydla na akné je zásadová. Mydlá, ktoré majú tendenciu veľa peniť nie sú vhodné pre citlivú alebo suchú pokožku. Naopak mydlá, ktoré penia menej, sú ideálne pre akýkoľvek typ pokožky. Pri čistení pleti mydlom nerobte chybu a nesnažte sa drhnúť pokožku násilím, ale nechajte čistiace účinky mydla robiť svoju prácu. Tiež nezabúdajte na používanie čistých uterákov na pleť, tie pomáhajú udržať pleť čistú.

Mydlo a vaša pokožka

 

Mnoho ľudí si myslia, že mydlo je len vtedy dobré a kvalitné, ak veľa pení. Vo všeobecnosti, však platí presný opak. Výberom nepenivého mydla na akné ulahodíte svojej pokožke, či už na tvári, alebo na ostatných častiach tela.

Problém s vysokou penivosťou mydla je, že tieto mydlá majú relatívne vysoké napätie pozdĺž ich okrajov. To núti mydlo zadržiavať sa v horných vrstvách pokožky, a to je zlé. Keď sa mydlo dostane do pórov, rozpúšťa maz, ale ak sú póry príliš úzke, môže nastať uviaznutie tohto mazu a oleja. Umývanie pokožky s penivým mydlom zužuje póry a robí pokožku napätú a suchú.

mydlo na akne

 

Mydlo na akné je najlepšie, čo najmenej penivé. To správne mydlo na akné vytvára len veľmi málo bubliniek a krémovú penu. Malá penivosť mydla spôsobuje, že sa mydlo nedostáva do pórov a robí čiastiaci proces pleti jednoduchší, pretože sa z pleti mydlo pomocou čistej vody zmyje ľahšie. To je dôležité, pretože príliš mydla môže dráždiť pokožku. Všeobecne povedané, mydlá ktorých arómu silno cítite, s výnimkou mydla s tea tree olejom, majú v sebe zložku, ktorá môže dráždiť pokožku a spôsobovať jej viditeľné vysušovanie.

 

Hlavne citlivo

 

Najhorší spôsob ako používať mydlo ako čistiaci prostriedok v boji proti akné je nanášať mydlo na handričku alebo inú tkaninu, pretože sa na nej zachytávajú baktérie. Najlepšie je používať jednorázové materiály, aby ste si do pleti nezanášali mastnotu, špinu, olej a maz. V skutočnosti, by ste nemali používať žiadnu umývaciu handričku spolu s mydlom na akné. Namiesto toho, uprednostnite čistú silu mydla. Pred umývaním tváre s mydlom, si najprv umyte ruky. Potom končekmi prstov trochu speňte mydlo v rukách a naneste si ho na kožu. Nechajte pôsobit zhruba 30 sekúnd a opláchnite s vlažnou vodou a osušte čistým uterákom.

 

Pozor na alergie

 

Na trhu je k dispozícií veľa druhov mydiel, tak je niekedy ťažké si vybrať to správne. Ak ste náchylný k alergiám, je dôležité odsledovať ako bude vaša pokožka reagovať na mydlo, ktoré ste si kúpili. Preto je dobré urobiť si jednoduchý test. Speňte mydlo a naneste na kúsok kože na strane vášho vnútorného predlaktia, nezmývajte, ale nechajte ho pôsobiť 12 hodín. Ak vaša pokožka nijak na mydlo nezareagovala, môžete ho pokojne začať používať aj na tvár. Najlepšie výsledky mydla na akné majú tie s obsahom tea tree oleja a síry.

No Comments

    Leave a reply