Máte jazvy po akné? Použite cibuľu !

Cibuľa je základná chuť v niektorchj z vašich obľúbených jedál . Ale vedeli ste niekedy , že používať  sa da aj lokálne na liečbu akné ? Možno , že ste sa zamračili  pri pomyslení na to ! Áno ,  plakať  nie je príjemné  a voňajúcu vec aplikovať na tvár , ale budte si istí , že ignorovať túto nevýhodu sa vám oplatí , akonáhle pochopíte , že je  do značnej miery účinná pri liečbe jaziev po akné . Teraz, keď ste sa dozvedeli o magickej formule , poďme do detailov !

Použite cibuľu ak máte akné jazvy

 

Aké sú pozitívne atribúty cibule , ktoré vám pomôžu vašu ozdraviť pokožku ? Má antimikrobiálne a protizápalové vlastnosti , ktoré pomohli pri liečbe niektorých interných ochorení . Z niečoho tak jednoduchého , ako upevnenie vašej chuťi k jedlu , k zníženiu rizika rakoviny hrubého čreva , cibuľa má pozoruhodné liečivé vlastnosti . O Cibuľovej šťave je známe , že poskytuje pozitívne výsledky pri liečbe zjazveného tkaniva a tiež ovplyvňuje tvorbu kolagénu . Ale predtým , než začnete liečiť akné jazvy , uistite sa , že vaše ochorenie je pod kontrolou . Existuje niekoľko spôsobov , ako kontrolovať vaše akné , je to lokálne použitie pleťovej vody alebo prijatie stravy proti vyrážkam  . Liečba zvnútra von je vždy lepšia!

Jazvy sa zvyčajne objavujú v dvoch formách – zdvihnutými nad kožu , tj tanierik ového tvaru . Tie sa tvoria , keď  z poškodenej vrstvy kože pod pokožkou , tj najvrchnejšej vrstvy pokožky , vedieť k produkcii nadmerných kolagénových vlákien , čím sa naruší kožný vzor a zobrazí sa ako jazva . Výťažok z cibule riadi tvorbu kolagénu a je obzvlášť užitočný pri odstraňovaní keloidných jaziev – typ jazvy spôsobené kolagénom nahromadeného nad akné , čo má zdvihnuté oblasti . V rovnakej dobe , cibuľový extrakt stimuluje tvorbu kolagénu , pri aplikácii na jazvy , takže pokožka  je odolnejšia a znižuje hĺbku jazvy .

Cibuľová maska ​​účinne lieči jazvy po akné .

Recept:

Rozmiešane  stredne veľkú cibuľu v kuchynskom robote  a pastu  premiešame s 3 lyžicami ovsených vločiek , aj je už zmäknutá  vriacou vodu  a držíme stranou po dobu piatich minút . Uistite sa , že ovsené vločky , sú ešte teplé . Môžete tiež pridať med , ak je dostatočne silná . Naneste ju na tvár , nechajte päť minút a opláchnite teplou vodou . Mix zostane čerstvý po dobu jedného týždňa v chladničke . Alebo zmiešajte lyžicu cibuľovej šťavy , mrkvovej šťavy a olivového oleja so žĺtkom jedným vajíčkom . Naneste zmes na tvár a opláchnite po 20 minútach . Má znateľný tonizujúci účinok .

Hnedasté fľaky , ktoré  zanechávajú pupienky nakoniec začnú slabnúť , ale je tiež pravdepodobné , že sú tvrdohlavé jazvy . Musíte si uvedomiť , že stláčanie alebo škrabanie vašich pupienkov zvyšuje riziko zjazvenia . Liečba jaziev po akné závisí od rozsahu . Závažné jazvy môžu vyžadovať zásah dermatológa , ktorý môže navrhnúť nápravné opatrenia , a to od jednoduchého chemického peelingu až ba drahý a zložitý laserový zárkor. Takže , ak si prajete , aby bol múdry prístup , je dôležité pochopiť , že toto ochorenie  je chronické , začína v puberte a pokračuje až do dospelosti .

No Comments

    Leave a reply