Máte mastnú pleť? Skúste naše tipy!

Mastná pleť a pokožka netrápi výsadne len jedincov v pubertálnom období . Kvôli rýchlemu životnému štýlu, stresu a hromadiacom sa smogu v našom ovzduší trpí na lesklú pleť čoraz viac žien ale výnimkou nie sú ani muži. Ako sa teda problematickej pleti vyhnúť alebo ju aspoň čiastočne liečiť? Čítajte ďalej!

Ako sa vysporiadať s matnou pleťou

Lesknutie pleti sa najčastejšie objavuje na partiách ako je brada alebo nos. Hneď zo začiatku je potrebné uvedomiť si, že krémy a mastičky nemusia nutne vašu pokožku poškodiť práve naopak! V spoločnosti sa naopak traduje, že je potrebné používať výrobky liehového charakteru avšak tie môžu mať častokrát efekt viac negatívny ako pozitívny kedže po agresívnom vysušení sa niekedy pokožka zvykne mastiť ešte viac.

Ako bojovať s mastnou pleťou?

Ako sme si už povedali krémy nemusia nutne škodiť ale je potrebné siahnuť po správnom kréme so správnym zložením. Vhodné sú najmä dva typy krémov a to:

  • krémy s hydratačnou zložkou
  • krémy so zmatňujúcim efektom

V prvom prípade ide o krémy, ktoré vám nebudú upchávať póry a teda nedojde k nadmernej produkcií mazu a vzniku vyrážok. V prípade druhom ide skôr o kozmetický účinok kedy sa vaša pokožka prestane lesknúť a bude pred ním aj dostatočne chránená

Ďalšou kapitolou sú rôzne pleťové prípravky určené práve na mastnú pleť, ktoré obsahujú alkohol. Kedže sme si dôvod ich nepoužívania už povedali je len nutne spomenúť, že vhodnejšie sú práve menej agresívne kozmetické prípravky s menším obsahom alkoholu.

Čo sa týka pravidelnej starostlivosti je však nutné pokožku vyčistiť ale aj tu je nutné byť opatrný. Odporúčame pokožku čistiť maximálne dva krát do dňa. Najlepšie ráno a večer. Po očistení je vhodne použiť hydratačný krém.

Nezabúdajte ani na pleťové masky. Hlavne čistiace pleťové masky majú na mastnú pokožku naozaj blahodárne účinky. Je vhodné použiť takúto pleťovú masku na mastnú pleť raz až dva krát do týždňa.

Raz do týždňa sa odhodlajte aj na čistiaci peeling. Jemný peeling zbaví vašu pokožku nepríjemnej odumretej kože a buniek. Vaša pleť tak ostane čistá a dôkladne prekrvená .

Dúfame, že vám článok ako sa vysporiadať s mastnou pleťou pomohol. Prečítajte si ďalšie tipy a triky o starostlivosti o pokožku alebo sa vyjadrite v diskusii pod článok.

No Comments

    Leave a reply