Make-up na mastnú pleť

Problém mastnej pleti netrápi len tínedžerov, ale mnoho ľudí s týmto problémom zápasí celý život. To, že niektorí ľudia majú suchú pleť a iní zase mastnú pleť, je súčasťou prirodzeného spektra a s veľkou pravdepodobnosťou za to môže genetický pôvod. Čiže ak mali vaši rodičia mastnú pleť je vysoko pravdepodobné, že vy takú budete mať tiež.
U žien, nastupujúce hormonálne zmeny, ako menštruačný cyklus, tehotenstvo, či menopauza, môžu mať za následok nástup mastnej pleti.

Ako sa vytvára prebytočný maz

Maz sa vytvára v mazových žľazách. Niektorí ľudia majú hyperaktívne mazové žľazy, ktore produkujú prebytok kožného mazu alebo oleja, ktorý prispieva k vzhľadu mastnej pleti. Tieto žľazy sú hojne zastúpené na tvári, krku, hrudníku, hlave a na chrbte, a to je dôvod prečo tieto oblasti majú vyššiu tendenciu byť postihnuté mastným vzhľadom najviac. Ak je v mazových žľazách vyrobeného príliš veľa oleja a mazu, človek trpí lesklým a mastným vzhľadom na koži. Nech je príčinou vašej mastnej pleti čokoľvek, existujú kroky, ktorými môžete obmedziť mastnotu a lesk vašej pokožky.

Udržujte pleť v čistote

Riešenie nie je použiť najsilnejší produkt na trhu, aby zmyl maz a olej z vašej tváre. Nemali by ste príliš drhnúť svoju pokožku alebo používať agresívnu kozmetiku na čistenie tváre, pretože je vysoko pravdepodobné, že práve to roznieti a podráždi vašu pokožku a bude to ešte horšie. Vašu pleť čistite zľahka. Možno budete potrebovať niekoľko typov prostriedkov na čistenie pleti v závislosti od ročného obdobia. V chladnejších mesiacoch bude vaša pleť prirodzene suchšia a v lete, keď bude vaša koža spotená, môžete radšej zvoliť čiastiace produkty, ktoré zasiahnu vaše póry do hĺbky.

make up na mastnú pleť

Make up na mastnú pleť je viac ako potrebný ak máte problematickú pokožku

 

Kozmetika

Používajte výhradne kozmetiku bez prítomnosti zložiek oleja. Je dôležité , aby ste používali krémy, čističe a make-up na mastnú pleť. S mastnou pleťou používajte skôr kozmetiku na báze prášku a minerálov, než tie s obsahom oleja. Vyhnite sa krémovým púdrom a očným tieňom. Vyberajte si bezolejoú kozmetiku na báze vody, ktoré neblokujú vaše pŕy a nespôsobujú škvrny. Make-up odstraňujte jemným mydlom alebo čističom. Vyhnit esa používaniu mydla na tvár, ktoré je určené na ruky, pretože je príliš tvrdé a môže spôsobiť podráždenie a zbaviť kožu olejov, ktoré skutočne potrebuje.
Je dôležité zvoliť si správny make-up na mastnú pleť. Výber vhodného make-upu môže na vašu pleť pôsobiť doslova blahodárne a môžete ním zakryť zväčšené póry, ktoré väčšinu ľudí s mastným typom pleti trápi. Ak je vašea pokožka založená na olejovej báze, mali by ste používať make-up na mastnú pleť s matným povrchom, ktorý bude absorbovať olej.
Značky Chanel a Clarins majú v ponuke kvalitný make-up na mastnú pleť.

Ako nanášať make-up na mastnú pleť

Síce všetci vieme ako nanášať správne make-up existujú určité tipy a triky, aby bol tento úkon jednoduchší a vyzeral, čo najlepšie. Tu je zopár tipov ako aplikovať make-up na mastnú pleť

  • .Predpripravte pleť pomocou správneho tónovacieho prípravku, ktorý ponôže vyvážiť olejnatosť vašej pleti.

 

  • Skvelý trik na odstránenie olejnatosti v koži je znížiť počet vrstiev make-upu na mastnej pleti.

 

  • Používajte matný červený blush na líčka, ktorý krásne absorbuje a zanecháva matný povrch.

No Comments

    Leave a reply