Koloidné striebro na akné – Áno alebo Nie?

Ak trpíte akné, určite skúste starý domáci liek, ktorý sa teší obnovenej obľubené koloidné striebro. Výskum na jeho široké spektrum antimikrobiálneho účinku explodoval v posledných rokoch. Avšak kolodiné striebro nepomáha len pri akné. Účinné je aj pre ďalšie zápalové ochorenia kože, ako je rosacea, ekzémy, dermatitídy a všetko, čo vyvolávajú baktérie, vírusy alebo plesne a urýchľuje opravu poškodených tkanív. Okrem toho, koloidné striebro je lacná liečba. Mnoho ľudí hlási, že to je ďaleko efektívnejšie, než čokoľvek iné pri riešení problémoch s akné. Niektorí ľudia vidia zlepšenie v ich chronickom akné cez noc pri pravidelnej nočnej aplikácii. Iní hlásia liečivý zážitok, ktorý podľa nich prebieha takmer pred ich zrakmi.

Ako funguje kolodiné striebro na akné?

Koloidné striebra zabíja baktérie prítomné na povrchu kože, ale ak je tento typ medikácie používaný po dlhú dobu, má potenciál, aby natrvalo zmenil farbu pleti. Tento typ lieku je voľne predajný bez lekárskeho predpisu. Môže byť používaný orálne ako kvapalina, alebo sa aplikuje priamo na postihnuté oblasti kože ako sprej.

Jedinci so stredne ťažkou až ťažkou formou akné, ktorí uvažujú o používaní tohto výrobku by sa mali najprv poradiť so svojim dermatológom, aby sa zabránilo možnosti škodlivých vedľajších účinkov.
Koloidné striebro je striebro, ktoré bolo zmenené väčšinou za použitia elektrickej energie, aby sa zmenšila veľkosť každej jednotlivej častice striebra. Tieto častice po tom ako prešli špecializovaným procesom, sú dostatočné malé, aby mohli ľahko prejsť dovnútra a von z membránových stien buniek. Tiež sa ľahko suspendujú do inej kvapaliny, ako je voda.

Koloidné striebro na akné
Ako použivať koloidné striebro na akné?

V prípade akné, koloidné striebro sa používa lokálne v dvoch spôsoboch: ako neriedená kvapalina alebo v gélovej masti.
Najjednoduchší spôsob, ako používať koloidné striebro je zaobstarať si čistú striekaciu fľašu, ktorú naplníte s 10 až 15 ppm koloidného striebra.

 

Pred aplikáciou si pokožku umyte mydlom a vysušte mäkkým čistým uterákom. Keď je vaša pleť suchá, naneste na tvár koloidné striebro a nechajte prirodzene uschnúť. Najideálnejšie je tak urobiť pred spaním.
Ešte účinnejší spôsob, ako ho použiť je vo forme gélu.

 

Po vyčistení a vysušení tváre, naneste tenkú vrstvu gélu s koloidným striebrom na postihnutú oblasť pomocou ľahkých a jemných dotykov prstov. Gélova forma zaručuje, že koloidné striebro udržiava kontakt s kožou a zostane tam, kde sme ho naniesli.
Jeho účinky môžete posilniť tym, že si dáte jednu alebo dve polievkové lyžice koloidného striebra. Vo forme gélu by sa mal používať len ako lokálna masť, ale čisté koloidné striebro sa môže užívať vnútorne v boji proti infekciám.
Mali by ste vždy použiť najčistejšiu a najvyššiu kvalitu koloidného striebra, ktoré je vyrobené z najčistejšej destilovanej vody a to najmä vtedy, ak ho máte v pláne užívať vnútorne.
Dlhodobé užívanie koloidného striebra na akné sa neodporúča. Keď sa užíva po dlhú dobu tak sa striebro môže nahromadiť v tele. To vedie k zafarbeniu kože, vnútorných orgánov, očí a nechtov.

U jednotlivcov, ktorí ho užívali po dlhšiu dobu, než mali schválené podľa ich lekárov, sa začínali objavovať modrošedé farby. Toto postihnutie je známe ako argýria, ktoré zvyčajne nezmizne ani po vylúčení striebra z tela.

Záverom.

Koloidné striebro je dlhodobo a generáciami overený liek pre liečbu akné .  Využite túto možnosť a zaobstarajte s ho v niektorej známej lekárni . Neodporúčame nakupovať u neoverených predajcov liekov kedže ide o vaše zdravie !

No Comments

    Leave a reply