Kokosový olej – efektívny liek nielen na liečbu akné ale aj na zuby či vlasy

Zdravotných benefitov kokosového oleja je mnoho. Ide o starostlivosť o vlasy, starostlivosť o pleť, udržovanie hladiny cholesterolu, úbytok na váhe, podporu imunitního systému, správne trávenie a regulovanie metabolizmu. Kokosový olej tiež poskytuje úľavu pri ťažkostiach s obličkami, srdcových chorôb, pri vysokom krvnom tlaku, cukrovke, vírusov, rakoviny. Pomáha zlepšiť kvalitu zubov a pevnosť kostí. Aké sú však výhody kokosového oleja na akné?

 

Tieto výhody kokosového oleja možno pripísať prítomnosti kyseliny laurovej, kyseliny kaprinovej a kyseliny kaprylovej. Vlastnosti týchto kyselín sú antimikrobiálne, antioxidačné, antibakteriálne a upokojujúce, čo má veľký význam ak ste sa rozhodli použiť kokosový olej na akné.
Kokosový olej sa hojne používa v tropických krajinách, najmä v Indii, Srí Lanke, Thajsku a Filipínach.

zloženie kokosového oleja

Zloženie kokosového oleja

Viac ako 90% kokosového oleja pozostáva z nasýtených tukov spolu so stopami niekoľkých nenasýtených mastných kyselín. Nasýtené mastné kyseliny v tomto prípade výborne pôsobia na ľudský organizmus. Kokosový olej obsahuje kyselinu galovú, ktorá je zodpovědná za vôňu a chuť tohto oleja. V tomto oleji sa nachádzajú určité deriváty mastných kyselín ako betaíny, etoxyláty, mastné estery, mastné polysorbáty, monoglyceridy a estery polyolov. Dôležitou súčasťou kokosového oleja je vitamín E, vitamín K a železo.

Ako vplýva kyselina laurová na naše telo?

Ľudské telo premieňa kyselinu laurovú do monolaurínu, ktorý je užitočný pri ničení vírusov a baktérií, ktoré spôsobujú ochorenia ako herpes, chrípka, či dokonca HIV. Tiež pomáha v boji proti škodlivým baktériam ako sú listérie, helikobaktery a škodlivým prvokom.
V dôsledku týchto rôznych zdravotných výhod kokosového oleja, sa jeho použitie rozmohlo v Ayurvede a v tradičním indickom liečiteľstve.

 

Srdcové choroby

Mylná predstava, ktorá sa šíri medzi veľa ľuďmi je, že kokosový olej nie je priaznivý pre zdravie srdca, kvôli nasýteným mastným tukom. V skutočnosti, kokosový olej nie je užitočný len pri liečbe akné  ale je veľmi prospešný aj pre srdce. Obsahuje približne 50% kyseliny laurovej, ktorá napomáha v aktívnej prevencii rôznych srdcových ochorení, ako je vysoká hladina cholesterolu a vysoký krvný tlak. Nasýtené tuky v kokosovom oleji nie sú škodlivé ako tie, ktoré bežne nájdeme v rastlinných olejoch.

Imunita

Kokosový olej je dobrý pre imunitu. Posiľňuje imunitný systém, pretože obsahuje antimikrobiálne lipidy, kyselinu laurovú, kyselinu kaprinovú a kyselinu kaprylovú, ktoré majú antivírové a antibakteriálne vlastnosti.

Trávenie

Kokosový olej pomáha zlepšiť tráviaci systém a zabraňuje tak rôznym ťažkostiam spojeným so žalúdkom, trávením a dráždením hrubého čreva. Nasýtené tuky prítomné v tomto oleji majú antimikrobiálne vlastnosti a preto pomáhajú pri likvidovaní rôznych baktérií, plesní a parazitov, ktoré môžu spôsobovať poruchy trávenia. Olej tiež pomáha pri vstrebávaní živín, ako sú minerály, vitamíny a aminokyseliny. Strava je aj často dôvodom prečo vzniká akné, čiže ide o ďalší z bodov prečo kokosový olej na akné rozhodné áno !

Liečenie a infekcie

Pri aplikovaní do infikovaných oblastí, kokosový olej tvorí chemickú vrstvu, ktorá chráni postihnutú časť tela pred vonkajšími činiteľmi, ako prach, vzduch, huby, baktérie, vírusy. Olej je vysoko účinný na modriny, pretože urýchľuje hojenie poškodených tkanív. Je tiež veľmi účinný proti rôznym infekciám. Zabíja vírusy, ktoré spôsobujú chrípku, osýpky, hepatitidu, herpes, SARS a ďalšie zdravotné riziká. Ničí tiež baktérie spôsobujúce vredy, infekcie hrdla, infekcie močových ciest, zápaľ pľúc a kvapavku. Je účinný pri odstraňovaní plesní a kvasiniek, ktoré spôsobujú pásový opar, afty a zapareniny.

akné

Chudnutie

Kokosový olej je užitočný pri chudnutí. Obsahuje látky, ktoré napomáhajú pri zbavovaní sa nadmernej hmotnosti. Je tiež veľmi ľahko stráviteľný a pomáha pri zdravom fungovaní štítnej žľazy a endokrinného systému. Zvyšuje rýchlosť metabolizmu organizmu tým, že odstraňuje namáhanie pankreasu, čím sa spaľuje viac energie a pomáha obéznym ľuďom a ľuďom s nadváhou so stratou hmotnosti.

Staroslivosť o pokožku

Tento univerzálny olej je vynikajúci na pokožku. Pôsobí ako účinný krém na všetky typy pleti, vrátane suchej pokožky. Výhodou tohto oleja je, že je porovnateľný s s minerálnym olejom na pokožku. Narozdiel od minerálního oleja, však nie je šanca mať nežiadúce vedľajšie účinky, ktoré by postihli pokožku. Tento olej je teda bezpečné riešenie pre zabránenie vysušovaniu a odlupovaniu kože. Tiež spomaľuje vznik vrások, odďaľuje starnutie pokožky. Tento zázračný olej pomáha pri liečbe kožných problémov, vrátane psoriázy, dermatitídy, ekzémov a akné.

 

Kokosový olej na akné

Je veľmi účinný pri liečbe akné vďaka kyselinám, ktoré obsahuje. Kyselina kaprinová a kyselina laurová výrazne ovplyvňujú akné. Keďže sú vysoko antimikrobiálne, vedia zastaviť tvorbu tohto problému. V podstate, bez mikrobiálnej infekci sa akné nemôže vyvíjať. Vonkajšia, ale aj vnútorná aplikácia tohto oleja vám môže zaistiť rovnakú úroveň ochrany pred akné.
Vitamín E, ktorý je obsiahnutý v tomto oleji udržuje zdravú pokožku a zabepečuje riadne fungovanie mazových žliaz a redukuje upchatie pórov. Kokosový olej má tiež upokojujúce účinky na pleť a ľahko do nej preniká, čo znamená, že ak je použitý, veľmi rýchlo sa vstrebe a okamžite začne znižovať zápal pórov, ktorý je už prítomný.

kokosovy olej na akné

 

Olej tiež napomáha pomáha liečiť všetky druhy rán a jaziev pri ťažkých prípadoch akné. Predovšetkým, zvyšuje rýchlosť metabolizmu, čo nepriamo ovplyvňuje správnu sekréciu a hormonálnu rovnováhu a tým obmedzovanie vzniku akné. Zvyšuje mieru liečenie a opravy kožných buniek poškodených po kožných problémoch.
Kokosový olej na akné môže byť použitý na lokálnu aplikáciu alebo užívaný vnútorne. Niektorí odborníci odporúčajú tak ako na vonkajšie, tak aj na vnútorné použitie 2-5 lyžích oleja, ktoré môžu byť pridané do potravín, alebo konzumované priamo.

Kokosový olej na zuby

Priaznivé účinky tohto oleja sú pozorovateľné aj v ústnej dutine. Kokosový olej spôsobuje bielenie zubov a sviežejší dych. Existuje skvelý návod ako dosiahnuť zlepšenie kvality vašich zubov a ústnej dutiny. Najlepšie ráno po zobudení, si vložte 1 polievkovú lyžicu kokosového oleja do úst a nechajte v ústach po dobu 15-20 minút. Zatiaľ sa môžete obliecť, pripraviť si raňajky a podobne. Po tejto dobe olej vypľujte. Tento postup opakujte aspoň po dobu dvoch týždňov, najlepšie ak si z neho spravíte zvyk a budete sa ho držať už nastálo. Docielite tým vhubenie nepriateľských baktérii v ústach. Olej vytvorí na zuboch biofilm, ktorý zabráni tvorbe plaku. Ak sa rozšíri zubný plak, kterým väčšina ľudí trpí, spôsobuje to zlý dych, žlté zuby, zápaly ďasien.

Kokosový olej na strie

Kokosovým olejom sa dá bojovať proti striám. Je vysoko hydratačný a preto je vhodný na používanie na hydratáciu pokožky, ktorej dodáva pružnosť a tak sa dá zamedziť tvorbe strie. Samozrejme, je to individuálne podľa typu kože a genetiky, preto ak máte podozrenie, že vám samotné natieranie sa kokosovým olejom nepomáha, kombinujte ho aj s iným typom krému.

kokosový olej

 

Ako ste sa mali šancu presvedčiť kokosový olej sa dá použiť v mnohých oblastiach nie len na akné avšak sme na stránkach aknéliečba.sk, čiže vás môžeme uistiť, že kokosový olej na akné je rozhodné tá správna cesta ako liečiť nepríjemné vyrážky !

Zdravotných benefitov kokosového oleja je mnoho. Ide o starostlivosť o vlasy, starostlivosť o pleť, udržovanie hladiny cholesterolu, úbytok na váhe, podporu imunitního systému, správne trávenie a regulovanie metabolizmu. Kokosový olej tiež poskytuje úľavu pri ťažkostiach s obličkami, srdcových chorôb, pri vysokom krvnom tlaku, cukrovke, vírusov, rakoviny. Pomáha zlepšiť kvalitu zubov a pevnosť kostí. Aké sú však výhody kokosového oleja na akné?   Tieto výhody kokosového oleja ...
9.5 Total Score

User Rating: 4.9 (1 votes)

1 Comment
  1. Reply Majka 22. októbra 2016 at 10:54 am

    Super ! Mne kokosový olej na akné veľmi pomohol. Odporúčaný eshop je fakt dobrý . Majú v ňom samé dobré veci nie len kokosový olej

Leave a reply