Ostali Vám Jazvy Po Akné a chcete sa ich zbaviť?

Zrejme najhorší problém, ktorý vám po liečení akné ostane sú jazvy.Prečítajte si tento článok a zistite, čo sa dá s takými jazvami robiť a či  sú vôbec liečiteľné.

Ako jazvy po akné vznikajú?

V jednoduchosti jazvy sú výsledkom poranenia pokožky alebo kože. V prípade tejto kožnej choroby  baktéria s veľmi zložitým vedeckým názvom spôsobuje jazvy po akné.  Telo odpovedá prítokom krvi  do poškodených buniek, čo má za následok už spomínané jazvy a jazvičky.  Po tejto obrannej reakcii keď sa telo samo pokúša vyliečiť nepríjemné vyrážky sa stáva, že sa pokožka už nevráti do pôvodného stavu a ostane zjazvená . Ak bolo akné obzvlášť zlé a ochorenie preniklo do hlbších vrstiev kože môže byť liečenie jaziev naozaj veľký problém a poranenia už nemusia nikdy zmiznúť.

Odstránenie jaziev po akné

Jazvy po akné sú však liečiteľné !

Ak rozmýšľame o vyrážkach laicky predstavíme si biele alebo čierne bodky, ktoré po vytlačení zanechajú začervenané miesto. Toto miesto však nemôžeme mylne označovať ako jazvu pretože časom určite zmizne.  Avšak aj tieto malé ” poranenia” môžu niekedy  pretrvávať aj niekoľko týždňov ak nie je liečba akné dostačujúca. Existujú rôzne dermatologické centrá, ktoré vám s podobnou problematikou ochotne pomôžu. Treba si však siahnuť hlbšie do peňaženky .

Môžu obyčajné vyrážky spôsobovať jazvy?

Čierne bodky, ktoré poznáme ako klasické vyrážky nemôžu samé o sebe spôsobovať jazvy. Dôvodom je, že tieto čierne bodky vznikajú na miestach odumretej kože ako dôsledok reakcie telového mazu a oxidu uhličitého.  Ako sme si však povedali v predošlom článku ich stláčanie a škrabanie môže kožu vážne poškodiť.

Ak sa bavíme o tzv. “veľkých vyrážkach” , ktorý výskyt je častokrát spôsobený geneticky  . Ak chceme predísť poškodeniu pokožky po týchto veľkých vyrážkach je potrebné choré miesto pravidelne liečiť napríklad vhodnými krémami proti akné.

Ako to teda všetko liečiť?

Existujú rôzne prípravky proti akné , ktoré vám pomôžu predísť poškodeniu pokožky po tom ako sa tohto kožného ochorenia nadobro zbavíte.  Treba však dávať pozor! Krémy a rôzna kozmetika určená na liečenie vyrážok nemusí nutne vyliečiť aj jazvy ! Ak chceme jazvy liečiť je vhodné vyhľadať špecializované prípravky určené práve na liečenie jaziev po akné a nie prípravky, ktoré už existujúce vyrážky liečia! Sú určité prvky, ktoré uzdravovaniu pokožky pomáhajú a nemusí ísť nutne o chemické prípravky.  Ak však trpíte poškodením pokožky a vyrážkami súčasne odporúča sa  začať najskôr liečiť kožné ochorenie  a časom sa dopracovať ku prípravkom určeným na liečenie jaziev a jazvičiek . Je nutné dostať chorobu pod kontrolu až potom liečiť jej dopad na vaše telo a organizmus !  Väčšina týchto produktov obsahuje prírodne látky ako rôzne kyseliny alebo vitamín C . Aplikovanie do pokožky vám zaručene zmierni ak nie úplne odstráni vaše problémy a jazvy po akné budú raz  a navždy iba minulosť. Nie nič krajšie ako sa tešiť zo zdravej a opálenej pokožky.

 

UPOZORNENIE: Tento článok písal zanietený amatér a nie kožný lekár / dermatológ !  Aj keď bol článok písaný zodpovedne podľa zahraničných zdrojov slúži len ako pomôcka. V žiadnom prípade by ste nemali odkladať návštevu špecializovaného odborníka v mieste vášho bydliska. Článok slúži len ako zdroj informácií a pomoc pri liečení kožného ochorenia .

Video na populárnej stránke YouTube.com, ktoré odporúča proti jazvám obyčajnú citrónovú šťavu!

2 komentáre
  1. Reply maja.majova 21. apríla 2015 at 1:28 pm

    mne pomohol krem silkyderm, ale to uz je na jazvy po akne..

  2. Reply Katarina 26. júna 2015 at 8:34 am

    Chcela by som poradit.Po vytlacani akne mi ostali flaky a aj jazvy.urobila som si ich prakticky po celom tele hlavne na nohach.Viete mi poradit co s tym robit?akne momentalne vobec nemam len mi ostaly flaky a jazvicky.Dakujem

Leave a reply