Fľaky po akné

Čo sa týka akné, niektorí z nás majú menšie šťastie ako ostatní. Zatiaľ čo väčšina ľudí má nárast akné počas dospievania, ktoré zodpovedá nárastu hormónov, iní aj naďalej bojujú s ohniskami akné až do stredného veku. Navyše aj po zbavení akné naša pokožka neostane čistá. Mnoho ľudí trápia tmavšie červené fľaky alebo jazvy vyskytujúce sa všade kde sa tieto pupienky dostali, či už na tvár, hrudník alebo chrbát.


Vypuknutie akné je dosť zlé, ale značky a hrbole, ktoré zanecháva dlho po ich zmiznutí, sú oveľa horšie. Našťastie existujú spôsoby liečby na ich zoslabenie a odstránenie.

Krém proti akné CutisHelp.

Jednotka v boji proti fľakom a akné jalovičkám.  CutisHelp je overeným predajcom prírodnej kozmetiky. Konopný krém odstraňuje akné, hydratuje pokožku a zosvetľuje pleť.

CutisHelp

 

 

Kokosový olej 

Nepotrebujete drahú kozmetiku, ktorá obsahuje množstvo iných látok, ktoré môžu byť pre váš organizmus škodlivé . Siahnite radšej po overených prírodných produktoch ako je kokosový olej. Tento druh oleja má mnoho benefitov a jedným z nich je aj odstránenie fľakov po akné . Olej odporúčame aplikovať po sprchovaní . Vysoký obsah vitamínu E v kombinácií  s kyselinou laurovou vám zarúčí efektívne odstránenie nepríjemných fľakov. Olej odporúčame nakupovať iba u overených predajcov kedže na trhu je mnoho falošných produktov. Viac o kokosovom oleji proti akné sa dočítate aj na našom webe.

Bio kokosový olej

Kokosový olej je efektívny a prírodný spôsob ako odstrániť nepríjemné fľaky po vyrážkach.

 

 

Fľaky po akné a slnko

Niektoré z nich vznikajú úplne mimo našu kontrolu. U ľudí s tmavšími tónmi pleti sa môžu vyvinúť tmavšie fľaky alebo hyper-pigmentácia, zatiaľ čo u ľudí so svetlejšími tónmi pleti si môžeme všimnúť začervenanie. Okrem genetiky, existuje mnoho životných návykov, ktoré môžu spôsobiť tmavé stopy a ešte horšie jazvy. Slnko podporuje vznik melanocytov, alebo bunky produkujúce pigmenty, čo spôsobuje tmavnutie fľakov a jaziev.

fľaky po akné
Fľaky po akné a slnko môže byť dosť nebezpečná kombinácia. Ak trpíte akné mali by ste sa vyhýbať slnku a pokožku chrániť opaľovacím krémom. Áno, dokonca aj ľudia s hnedou kožou, by si ju mali ochraňovať, pretože slnenie im môže spôsobiť stmavnutie a zvýraznenie fľakov ale aj pieh. Ak sa tomuto chcete vyhnúť, dermatológovia odporúčajú používať opaľovací krém. Pre najlepšie výsledky by ste mali:

• nanášať krém na opaľovanie na každú časť pokožky, ktorá bude vystavená slnku, ako aj na vašu tvár a krk,
• používať opaľovací krém každý deň,
• nanášať krém na opaľovanie najmenej 20 minút pred vystavením sa slnečným lúčom.
Je dôležité používať opaľovací krém so širokým spektrom, ktorý ma ochranný slnečný faktor (SPF) 30 a vyššie a bez oleja. Široké spektrum znamená, že opaľovací krém chráni pokožku pred ultrafialovým žiarením ako A (UVA) a ultrafialovým B (UVB). To, že krém neobsahuje olej pomôže zabrániť vzniku nových pupienkov. Na štítku opaľovacieho krému zvyčajne nenájdete nápis “bez oleja” , ale skôr “neupcháva póry” alebo “nekomedgénny” .

Odstránenie fľakov po akné pomocou chémie a liekov

Aj keď to môže byť lákavé preskočiť ochranu proti slnku a rovno vyskúšať procedúry, nemali by ste ju podceňovať. Ochrana pred slnkom je zásadný faktor. Bez nej bude liečba pravdepodobne menej účinná. K liečbe farebných zmien na koži môže dermatológ odporučiť kombináciu procedúr. Kombinácia liečby často funguje najlepšie pri liečbe tmavých škvŕn. Na odstránenie fľakov po akné môžete použiť:

 

 

 

• Bieliace krémy

Pre blednutie hnedých až tmavohnedých škvŕn môže byť bieliaci krém, ktorý obsahuje hydrochinón, efektívny. Niektoré bieliace krémy sú k dispozícii bez lekárskeho predpisu. Podľa zákona môžu obsahovať až 2% hydrochinónu.

 

• Iné kožné zosvetľovače

Vašu pokožku budete schopní efektívnejšie zosvetliť ak použijete krém, ktorý obsahuje aj iné účinné zložky, nie len jednu. Medzi takéto, ktoré vám môže váš dermatológ môže predpísať patrí krém obsahujúco hydrochinón, kortikosteroid a tretionoín. Táto kombinácia často pomáha zosvetliť tmavé škvrny bez podráženia pokožky. Podráždenie môže spôsobiť väčšie škvrny u ľudí s tmavšou farbou pleti. Niektoré lieky používané na liečbu akné môžu tiež zosvetliť kožu. Medzi ne patrí tretinoín, adapalén, tazarotén a kyselina azelaová.

• Zosvetľujúce chemické peelingy
Série ľahkých chemických peelingov môžu pomôcť k zosvetleniu škvŕn na tmavej pleti. O tom, či to pomôže aj vám už musí rozhodnúť váš dermatológ. Zvyčajne je potrebných 4-6 ošetrení. Chemické peelingy sú k dispozícii na domáce použitie, no nie vždy dostatočne a účinne liečia sfarbenú pokožku po akné. V prípade podráždenia pokožky sa vaše fľaky môžu ešte viac zvýrazniť.

 

• Mikrodermabrázia

Táto metóda je tiež dosť efektívnou pri odstraňovaní fľakov po akné. Na vykonanie mikrodermabrázie dermatológ používa stroj, ktorý odstraňuje vrchnú povrchovú vrstvu kože, čo vaše škrvny zosvetlí. Dermatológovia neodporúčajú sady mikrodermabrázie na domáce použitie, pretože v prípade, že je táto súprava agresívna vzniknú nové škvrny.

• Lasery
V niektorých prípadoch môže na odstránenie fľakov po akné pozitívne účinkovať aj laserové ošetrenie. Lasery sú všeobecne používané len na tmavšiu kožu v prípade, že žiadna iná liečba nefunguje.

 

Prírodné odstránenie fľakov po akné

Na odstránenie fľakov po akné však môžete použiť aj domáce produkty, ktoré by nemali byť také agresívne pre vašu pokožku no sú zároveň dosť účinné nielen pri ich zosvetľovaní ale aj pri samotnej liečbe akné. Použiť môžete priamo med, cesnak, uhorku, či citrón na fľaky po akné.
Citrónová štava je prírodná tekutina, ktorá má bielacie účinky na kožu a pomáha efektívne odstraňovať jazvy po akné.

citróny

Jednoducho skombinujete rovnaké množstvo citrónovej šťavy a vody a aplikujete to priamo na vaše fľaky alebo jazvy. Citrónovú šťavu umyte po 15 až 20 minútach alebo si ju môžete nechať na postihnutej časti kože po celú noc ako masku. Nezabudnite pokožku hydratovať hneď po umytí šťavy, pretože citrón obsahuje kyselinu citrónovú, ktorá vysušuje kožu. Môžete použiť aj citrónový koncentrát v prípade, že doma nemáte citrón na fľaky po akné.

Na hydratáciu pleti odporúčame tento bio produkt

Hydratačný krém Levanduľa a Geránium

Krém založený na prírodnej báze je vhodný pri liečbe fľakov po akné pomocou prírodných receptov. Je dôležité pokožku pravidelne hydratovat

Sóda pomáha odlupovať vrchné časti kože a minimalizovať výskyt jaziev po akné. Všetko, čo musíte urobiť, je zmiešať čajovú lyžičku jedlej sódy s dvoma lyžičkami vody k vytvoreniu tekutej pasty.

Túto pastu následne použite po celej tvári a jemnými krúživými pohybmi masírujte jedlú sódu do kože pričom sa sústreďte na zjazvené a fľakaté oblasti asi 2 minúty. Opláchnite teplou vodou a utrite pokožku do sucha. Jedlú sódu môžete použiť aj pri liečbe pupienkov. Stačí ak si ju nanesiete priamo na vyrážky a necháte pôsobiť po dobu 10 až 15 minút pred umytím.

Med je skvelým prírodným riešením pre vyčistenie pupienkov a zníženie červených škvŕn, ktoré zanechajú. Med obsahuje antibakteriálne vlastnosti a pomáha upokojiť pokožku a znižuje zápal. Surový med je najúčinnejší. Je skvelou voľbou pre tých, ktorí trpia citlivou pokožkou, pretože med je nedráždivý a namiesto vysúšania pokožky, ju hydratuje.

Ak používate na vaše ruky nejaký perlový prášok (nájdete v obchodoch so zdravou výživou) , môžete štipku z neho zmiešať s medom pre extra účinnú liečbu. Perlový prášok znižuje zápal a zakrýva fľaky a jazvy po akné.

 

Argan Radiance, roll-on

Kvalitná kombínácia panenského olivového oleja a perlového prášku . Účinne zakrýva fľaky po akné

Nakoniec už len pár tipov ako sa zbaviť a predchádzať fľakom po akné. Uistite sa, že máte dostatočnú hydratáciu.

Dostatok pitnej vody zabezpečí, že vaša pokožka bude hydratovaná a zdravá po dlhšiu dobu a podporuje rýchlejšie hojenie. Čím skôr začnete vaše fľaky a jazvy liečiť, tým bude liečba prebiehať účinnejšie. Najlepšou metódou pre ich odstránenie je trpezlivosť. Jazvy a fľaky nakoniec zoslabnú úplne po niekoľkých mesiacoch keď nový kolagén vyplní poranené oblasti kože.

voda

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

2 komentáre
 1. Reply petra 30. júna 2015 at 8:03 pm

  dobry večer prosim vas vedeli by ste mi povedat aniejake konkretne kremy alebo pripravky co obsahuju hydrochinón na zosvetlenie dakujem

 2. Reply Daniela 18. novembra 2016 at 3:45 pm

  Krémy na bělení pleti

  Meladerm — 97 bodů
  Revitol Skin Brightener — 85 bodů
  Skinception Illuminatural6i — 71 bodů

Leave a reply