Domáce tipy pre zdravú a žiarivú pokožku !

Problém s akné nie je nič nové . To sa môže stať každému , v každom veku , a z mnohých dôvodov , či už sú to hormonálne zmeny , alebo zlá starostlivosť o pleť . Toľko kozmetičiek , dermatológov a kožných odborníkov navrhli zástupy tipov , ako sa zbaviť vyrážok . Avšak , ktorý z nich si vyberiete , je stále otázkou , pretože nie všetky metódy budú pracovať najlepšie pre každý typ pleti a príčiny tohto ochorenia . Navyše , prečo ísť na umelé produkty , ak máte toľko užitočných ingrediencií v kuchyni ?

Liečba Akné Prírodnou Cestou

Nižšie je 10 najlepších domácych opravných prostriedkov , ktoré môžu robiť zázraky , pokiaľ sa idete vysporiadať s akné .

1. Ovocný ocot

Jablčný ocot je jeden produkt s viacerými funkciami . Pretože jeho antibakteriálne vlastnosti sa hodí na liečbu akné účinne a efektívne . Vezmite niekoľko kvapiek tohto výrobku na vatový tampón a aplikujte ho ako by ste použili toner . Uvidíte výsledky v niektorých z nasledujúcich dňí . Okrem toho tiež pomáha udržiavať pH pokožky a funguje najlepšie na vlasy –

2. . Čajovo – Stromový olej

Ak chcete vyrážky preč z kože , je potrebné sa zamerať na jeho hlavné príčiny a upchaté póry často vedú k tomuto ochoreniu . Olej je jedným z najlepších materiálov , ktorý čistií upchaté póry , pretože čistí pokožku , bez toho aby dochádzalo k nadbytočnemu tvorbu mazu . Okrem toho , že pomáha zbaviť baktérií a odstraňuje všetky odumreté bunky . Zložka tiež zvyšuje produkciu kolagénu riadením voľných radikálov , čím dáva pokožke mladistvý vzhľad .

3. . Papája

Vysoký obsah vitamínov v papáje z neho robí jeden z najúčinnejších prvkov pre liečbu akné . Rozpučte nejaké papáje a použite ju ako masku . Alebo si položte plátky na tvár po dobu 20 až 30 minút a potom opláchnite studenou vodou . To bude kontrolovať nadprodukciu kožného mazu , ktorý je jednou z hlavných príčin kožného ochorenia .

4. Zemiaky

Ak chcete znížiť opuch , kašu zo zemiakov aplikujte na postihnutú oblasť . Keď si umyjete tvár po 15 minútach budete pozorovať zlepšenie.

5. Mäta

Chladená povaha mäty z nej robí jeden z najlepších spôsobov liečby . Rozpučte nejaké lístky mäty a použite šťavu priamo na tvár je vidieť výsledky do pár dní.

6. Vitamín C

Vitamín C je pre zdravú a žiarivú kožu . Preto je každý predmet , ktorý je s obsahom vitamínu C ako citróny , pomaranče a mnoho ďalších vo vašej každodennej strave . Môžete tiež použiť zmes ružovou vodou a citrónovou šťavou , aby si udržala vaša pokožka siveži vzhľad.

7. Med

Funkcia medu nie je obmedzená na zdravie . Tiež je veľmi užitočné pri liečbe akné . Jeho antimikrobiálne vlastnosti ničia baktérie , a tým znížujú pravdepodobnosť akné . Navyše , lepkavá povaha pomáha pri odstraňovaní nečistôt z povrchu bez škodlivých účinkov . Pre maximálne výhody , uistite sa , že si vyberiete prírodnú variantu spracovaného medu , pretože jeho vlastnosti sú zachované vo svojej prirodzenej podobe . Naneste rovnomernú vrstvu medu po celej tvári a krku a nechajte ju asi pätnásť až dvadsať minút . Umyte si tvár s normálnou vodou a uvidíte svetlo , ako nikdy predtým .

8. . Bielok

Vajce vás nielen udrží zdravé , ale tiež sa stará o vašu pokožku veľmi dobre . Vaječný bielok pri aplikácii na tvár ničí vyrážky , ktoré spôsobujú póry a znižuje začervenanie .

9. . Avokádo

Avokáda sú známe pre ich vysoký obsah vlákniny a nenasýtených tukov . Ale okrem toho , ovocie je tiež prospešné pri liečbe akné , pre jeho antioxidačné vlastnosti . Preto sa snažte aby mať tieto plody vo vašej každodennej strave pre zdravšiu a čistú pleť .

10. . Jedlá sóda

Ďalší produkt , ktorý je prítomný v takmer všetkých ostatných kuchyniach a môže liečiť akné je jedlá sóda . K liečbe , zmiešajte lyžicu jedlej sódy a dostatočné množstvo vody tak , aby tvorili hustú kašu . Potom naneste pastu na kožu a nechajte ju , až začne tvrdnúť a potom si umyte tvár . Opakujte tento postup niekoľkokrát v týždni a budete spokojní s výsledkami .

Nie je to len len o vonkajšej liečbe. Tiež je potrebné sa pozerať na vaše stravovacie návyky pre krásnu a žiarivú pleť . Uistite sa , že budete piť veľa vody , a to najmenej desať až pätnásť pohárov denne , aby sa vaša pleť cítila hydratovaná . Tiež si vyberte kozmetiku a kozmetické výrobky múdro . Nerobte kompromisy v kvalite pre cenu .

No Comments

    Leave a reply