Bylinky na akné ? Určite Áno!

 

Bohužiaľ príčina vzniku tohto ochorenia nie je celkom známa. Ako sme si už povedali v iných článkoch zaoberajúcich sa danou problematikou, vyrážky (pupáky) môže spôsobovať naozaj čokoľvek . Od zlého stravovania po genetiku/dedičnosť.

Tarika - bylinný prášok na akné

Prípravok starej indickej Ajurvédy je 100% prírodný obsahuje minerály aj množstvo bylín. Prečítajte si o ňom viac v recenzií.

Ale aj napriek tomu sa dá proti tomuto ochoreniu účinne brániť. Ako ste už z nádpisu vyčítali, budeme sa opat venovať liečbe akné tou správnou prírodnou cestou pomocou byliniek.

Bylinky na akné

Sú bylinky na akné vhodná voľba?

Poďme si zhrnúť aké bylinky sú vhodné pri kožnom ochorení. Ide hlavne o rastlinky, ktoré majú výrazne hojivé alebo protizápalové účinky . Takouto bylinkou je napríklad repík lekársky. Z tejto rastlinky je vhodný hojivý odvar, ktorý si natierame na poškodené miesta .  Jeho príprava je úplne jednoduchá. Primerané množstvo zalejeme horúcou vodou a nechám to všetko vylúhovať. Takýto výluh môžeme následne zliať do misky a namočiť do nej vatové tampónov. Takisto môžete túto bylinku použiť na prípravu lahodného čaju .

Rumanček (harmanček) okrem toho, že má podobné účinky ako spomínaný repík má navyše aj antibakteriálne účinky.  Rumanček je vhodný na prípravu pleťovej masky  nasledovne:  Rozdrvený rumanček zmiešajte spolu s medom . Med je takisto veľmi vhodný pri liečbe vyrážok .  Podľa vlastného uváženia pridajte jablko alebo vhodné sú aj vločky.

Hovorili sme si aj o zelenom čaji . Avšak málo ľudí tuší, že táto bylina plná antioxidantov nemusí nutne slúžiť iba na pitie . Skúste pravý zelený čaj zmiešať s jogurtom !  Takúto masku plnú antioxidantov si naneste už na vopred očistenú pokožku .  Efekt bude skvelý to vám zaručujem !

Hlavne počas jari nám všade rozvoniava baza. Tak prečo toho nevyužiť? Natrhajte si za vrecko bazových kvetov  a zalejte horúcou vodou. Namočte obklady a po vychladnutí aplikujte na poškodené miesta .

Pripravte si napríklad čaj zo žihľavových listov ! Jednoducho zalejete horúcou vodou a necháte vychladnúť. Preluhovania sa báť nemusíte .

Ďalšie vhodné bylinky na akné :

  • Ďatelina
  • Šalvia
  • Petržlen

 

Prečítajte si naše ostatné články o liečbe akné prirodzenou cestou bez liekov !

No Comments

    Leave a reply