Ako zatočiť so zapálenými vyrážkami?

Zapálené akné je nepríjemné štádium, ktoré si vyžaduje zvláštne zaobchádzanie . Nedbalá starostlivosť  o zapálené vyrážky môže viesť k jazvám . Prečítajte si tieto typy a triky ako sa efektívne starať o zapálené pupáky.  Ako ste si už na našich stránkach mohli zvyknúť ide predovšetkým o prírodné spôsoby liečby . Ťažké formy ochorenia prediskutujte so svojim lokálnym lekárom.

 

zapalene akne

 

Tipy a triky ako sa zbaviť zapálených vyrážok:

1.Pokožku nechajte v kľude.

Vyrážk si v žiadnom prípade neškriabte ani ich nevytláčajte .  Zapálené akné ide často vytlačiť len veľmi tažko a v tomto prípade riskujete vznik nepríjemných jaziev a iných poškodení pokožky.

2. Vynechajte bežnú kozmetiku.

Komerčná kozmetika môže byť často príčinou tvorby zapálených vyrážok. Vynechajte ju aspoň na 10 dní a zisite, či je práve kozmetika dôvod prečo sa vám tvoria zapálené vyrážky.

3. Využite med a aloe vera.

Med pôsobí protizápalovo a rovnako aj aloe vera . Naneste si jeden alebo druhý produkt tesne pred spaním a nechajte cez noc pôsobiť. Pozor! Nakupujte iba čisto prírodné a kvalitné produkty . Med nekupujte zo supermarketov.

4. Hydratácia je základ.

Stara ale overená metóda liečby našich starých materí , ak ti niečo je ” Pi vodu!” .   Bolí vás hlava ? Pite vodu . Ste unavený? Pite vodu!  Máte zapálené akné? Áno správne, pite vodu ! Ak vám voda už lezie krkom vyskúšajte harmančekový, repíkový alebo zelený čaj. Pite čaj z lokálnych byliniek.

5. Prírodná kozmetika.

Využívajte silu prírodných produktov pred tými z lekárne. Prečítajte si  o benefitoch kokosového oleja na akné .  Veľmi vhodné sú aj éterické oleje napríklad levanduľový.

6. Strava.

Vynechajte mastné jedla a hlavne sladké jedlá . Mnoho ľudí pocítilo efektívnu úľavu od zapálených vyrážok po úprave stravy a vysadení sladených alebo ochutených vôd a minerálok.

7. Do sprchy s kvalitným mydlom,

Využívajte kvalitné sprchovacie mydlá. Vhodné sú napríklad africké čierne mydla alebo tie s obsahom panenského olivového oleja.

8. Budte trpezlivý.

Ako sme vás už mali možnosť presvedčiť aj na našich stránkach s akné sa bojuje predovšetkým dlhodobo. Nič nevyriešite zbrklými a unáhlenými reakciami. Niekedy môže ísť lne o výkyv hormónov a dočasný stav pleti. Je však potrebné aby ste situáciu správne odhadli . Ak sa vám zdá, že sa vymykáte bežnej forme zápalených vyrážok vyhľadajte dermatológa.

Máte vlastné tipy a triky ako sa zbaviť zapálených pupákov?  Podeľte sa v komentároch !

 

No Comments

    Leave a reply