Ako vyliečiť podkožné akné?

Mnoho ľudí netrpí klasickou formou vyrážok a tak si nevedia poradiť kedže informácií o podkožnom akné je na webe strašne málo. Pripravili sme si pre vás nejaké informácie o tejto nepríjemnej forme pupákov.

Vyrážka ukrytá pod vrstvou kože môže byť naozaj nepríjemná.  Jedným z hlavných dôvodov je, že narozdiel od klasickej formy nejde tak ľahko vytlačiť. Jej vytáčanie si vyžaduje odbornú ruku a ak je robené neprofesionálne môže to viesť k zhoršeniu stavu ochorenia alebo nepekných jaziev.

 

Ako sa vysporiadať s podkožným akné?

Ako sme si povedali najhoršie, čo môžete spraviť je vyrážky vytláčať! Nenechajte sa zlákať pocitom ,že po vytlačení nepríjemného hnisu bude všetko OK. Kedže sú jebáky pod kožou budete musieť vynaložiť určité úsilie aby ste danú vyrážku vôbec vytlačili.  Radšej nasledujte naše rady .

Dá sa s tým teda niečo robiť? Pre ľudí trpiacich podkožným akné sme si pripravili pár rád, snáď vám prídu vhod.

 

 

podkožné akné obrázok

V prvom rade ak je ochorenie kritické a rozšírené neodkladajte návštevu dermatológa.  Inak sa môžte riadiť našimi radami:

1.Udržujte pokožku čistú – Využite pleťové mydlo . Našou úlohou je zbaviť pokožku nadbytočného mazu. Práve maz je to, čo spôsobuje podkožné akné .

Bio Mydlo - Olivovník

Extra panenský olivový olej tvorí základ tohto mydla. Jeho účinky na akné sú neuveriteľné.

Len 3,19€

2. Odstráňte si vrchnú časť pokožky – Urobte to opatrne aby ste si pokožku nepoškodili . Na trhu je mnoho pomôcok na  odstránenie vrchných častí pokožky.  Vďaka odstráneniu nepotrebnej kože dokážete pokožku lepšie vyčistiť.

Odporúčame

Jemná pílingová starostlivosť

Inovatívny a hlavne prírodný píling vám pomôže odstrániť vrchnú časť kože a pomôcť tak v boji s akné

 

 

 

 

Za podkožné akné môže v prvom rade strava !

Je to tak mnoho kozmetických prostriedkov vám nemusí vôbec pomôcť . Ak sa tak stalo začnite liečiť ochorenie z vnútra. Začnite experimentovať a zistite, ktoré potraviny váš problém spôsobujú . A teda najčastejšie ide o potraviny s chemickým základom, ktoré obsahujú mnoho alergénov . Napríklad ide o sladkosti alebo slané záležitosti.  Tiež obmedzte konzumáciu jedál s vysokým obsahom tuku . Všetky mastné jedlá ako slanina alebo klobása určite neprospievajú vašej pokožke.

Zistite, či vaša pokožka dostáva dostatok vitamínov. Vitamín A, B, C sú všetky dôležité pre správny stav pokožky.

Nepohybujte sa v znečistených prostrediach a pravidelne si pokožku ošetrite pleťovou vodou každý jeden večer !

Bio hamamelová kvetinová voda

Bio hamamelová voda pozostáva iba z prírodných zložiek ako sú listy a odmureté konáriky stromov. Efektívna pleťová voda, ktorá vašu pokožku hydratuje

Vyhýbajte sa stresu a nervozite . Práve stres môže spôsobovať nepríjemny podkožné vyrážky .  Je mnoho iných potravín, ktoré podľa príspevkou na zahraničných portáloch spôsobovali tento problém . Najčastejšie išlo o potraviny ako med alebo mlieko . Málo kvalitné mlieko môže totiž organizmus zahlieňovať a tak prispievať k neprirodzenej produkcií kožného mazu .

Dúfame, že vám článok aspoň trochu pomohol.  Kedže ide o veľmi ojedinelý problém nebolo ľahké nájsť všetky potrebné informácie o danom type kožného ochorenia. Avšak radi uvítame každý podnetný príspevok v našej diskusií pod článkom. Ak sa vám článok páčil zdieľajte ho.

 

Pozrite si viac typov a trikov na AkneLiečba.sk

 

No Comments

    Leave a reply