Ako vyliečiť akné – Prirodzene a bez Chémie !

Na stránke AkneLIecba.sk sme toho popísali už naozaj dosť . Veľmi populárne články sú najmä tie, kde sa zaoberáme liečením kožného ochorenie nazývaným akné prirodzene a bez použitia liekov.  Dnes vám ponúkame opäť pár zaujímavých tipov ako zredukovať tvorbu mazu a tým aj tvorbu nepríjemných červených vyrážok .

Vyskúšajte jedlú sódu. Aplikujte jedlú sódu (hydrogénuhličitan sodný ) zmiešajte s vodou tak aby vznikla hustá hmota . Tú neskôr naneste na tvár. Ale pozor ! Nenanášajte túto hmotu na celú tvar ale na každú vyrážku osobitne .  Nechajte účinkovať tak 10 minút  kým nevyschne . Neskôr umyte tvár so studenou vodou. Vďaka studenej vode sa vám póry uzavrú a podkožný tuk nebude môcť unikať na povrch pokožky a spôsobovať tak nepríjemné ochorenie. Postup opakujte aspoň dvakrát denne ak cítite, že vám pokožku až príliš vysušuje je lepšie s týmto receptom prestať, predsa len každá pokožka reaguje ináč.

Jedlá sóda proti akné

Surový zemiak vám takisto môže prísť veľmi vhod. Rozrežte surový zemiak na dve časti a aplikujte na poškodené miesto.  Zemiak vďaka svojmu zloženiu nielen lieči ale tiež pôsobí protizápalovo.  Taktiež po skončení procedúry pokožku dôkladne opláchnite vodou.

Zubná pasta je veľmi vhodnou alternatívou na jednotlivé vyrážky. Neodporúčame ju aplikovať na ťažšie formy akné a zvlášť celé miesta na koži. Kedže pasta môže byť agresívna dochádza tak k nepríjemnému poškodeniu alebo až spáleniu pokožky. Oxid kremičitý, ktorý pasta obsahuje (nachádza sa v hovädzom mäse) vám pupák dokonale vysuší. Najvhodnejšie je nechať pastu na vyrážkach počas noci. Taktiež odporúčame používať výhradne pasty na prírodnej báze kedže priemyselne vyrábané pasty obsahujú častokrát chemické prvky, ktoré nemusia vašej pokožke práve pomôcť.

Rozdrvený aspirín ! Tak toto je už úplná novinka o ktorej veľa ľudí nevie.  Čiže rozdrvte dve alebo jednu tabletku a zmiešajte do s vodou do hustej formy (podobne ako v prípade jedlej sódy).  Pomocou vatových tyčiniek aplikujte postupne na každú vyrážku zvlášť a počkajte kým sa pokožka vysuší .

Okrem iného je vhodná aj dostatočná konzumácia vitamínu A . Kedže vitamín A regeneruje a spevňuje pokožku.

No Comments

    Leave a reply