Ako liečiť vyrážky? Pár jednoduchých tipov!

Akné môže byť naozaj veľmi citlivý problém zvlášť v období dospievania jedinca, keď  chce zapadnúť do spoločnosti. Môžete problém jednoducho ignorovať ale faktom ostáva, že vás bude tento problém trápiť či už si to pripustíte alebo nie.

Ako správne liečiť akné

Prvé, čo vás napadne je, že by ste mali navštíviť svojho kožného lekára (dermatológa) . Ale vydržte chvíľu a venujte pozornosť nasledujúcim riadkom, ktoré sa budu venovať tomu ako liečiť vyrážky prirodzenou / prírodnou cestou !

Niekedy je naozaj možné problém odstrániť jednoduchými prírodnými liečivami zvlášť ak je toto kožné ochorenie spôsobené iba nedostatočne vyváženou stravou a zlou starostlivosťou o pokožku.

Pár rýchlych typov ako liečiť akné a netrpieť pri tom:

 1. Med –  Aplikujte masku pripravenú z medu dva krát to týždňa . Med má sám o sebe protibakteriálne účinky  . Tiež je po ňom hebká pleť
 2. Prečistite pleť prírodným prípravkom – Takisto sa odporúča prečistiť pleť 2x týždenne . Vhodné  nato pleťové vody najmä s obsahom morskej soli. Pleť umývajte hlavne jemne najlepšie pred spaním a nepoužívajte drsné handričky ani nič podobné . Najlepšie poslúži vatový tampón. Hlavne to nepreháňajte inak bude efekt presne opačný.
 3. Užívajte vitamíny –  Aj keď je akné kožným ochorením nemusí to byť práve koža, kde pramení jadro problému . Častokrát je za vyrážkami aj nevyvážená strava a nedostatok vitamínov.   O aké vitamíny presne ide si povieme v nasledujúcom článku.
 4. Jedzte mrkvu – Mrkva je vhodným zdrojom vitamínu A, ktorý spevňuje pokožku a redukuje tvorbu mazu. Taktiež je vitamín A silným antioxidantom . Vhodný je mrkvový šalát alebo len mrkva samotná . Neodporúča sa tepelne upravovať.
 5. Vyhnite sa make-upu – Tým, že používate make-up si jedine upchávate póry kvôli ktorým vaša pokožka nie je schopná  „dýchať“ .  Ak je však make-up pre vás nutnosť určite použite ten na vodnom základe !
 6. Netlačte ani si neškrabte vyrážky –  Aj keď to môže byť pokušenie snažte sa stláčaniu a škrabaniu akné vyhnúť. Táto aktivita jedine zvyšuje reakciu pokožky, čo má za následku zvýšenú tvorbu mazu a nie len to! Škrabaním si môžete vážne poškodiť pokožku a zaniesť tak infekciu !  Výsledok je tak iba viac a viac nepríjemných vyrážok.
 7. Čistite vlastný vankúš – Aj keď to znie čudne hlavne ak sa jedná o akné na tvári je dôležité aby váš vankúš bol , čo najviac čistý . Vaše obliečky môžu obsahovať aj obsahujú zvyšky mazu, čo spôsobuje zvýšenú tvorbu vyrážok  v oblasti tváre ale aj ramien.
 8. Jedzte jedlo bohaté na zinok – Zinok je kráľ medzi antibakteriálnymi prvkami . Ak  je vaša strava nevyvážená a máte nedostatok zinku vo vašom tele tak je tvorba vyrážok viac ako nevyhnutná.

 

Toľko  na tému  „ Ako liečit akné“  v nasedujúcich príspevkoch bude toho určite viac  aj na tému ako postupovať pri chemickom čistení pletí alebo aké prípravky a krémy proti vyrážkam používať

 

POZOR!  :  Tento článok nie je napísaný kožným lekárom (dermatológom) ani iným profesionálom . Článok je čisto informačného charakteru pri liečbe tohto kožného ochorenia  sa poraďte so svojim kožným lekárom v mieste vášho bydliska . Článok písal zanietený amatér s cieľom pomocť ľudom trpiacich chorobou akné

1 Comment
 1. Reply Iveta 30. júla 2015 at 9:29 am

  Ja si na vyrážky alpu a potom nechtíkovú masť a nestačím sa čudovať ako to zaberá.

Leave a reply