Tipy proti akné spôsobené holením

Akné po holeníAk máte často problém s nepríjemným akné po oholení, čítajte nasledujúce riadky sú totiž určene práve vám, ktorých toto kožné ochorenie trápi hlavne kvôli holeniu.

Tento problém sa odborne nazýva aj pseudofolliculitis barbae . Práve tento typ vyrážok sa objavuje po oholení alebo pri depilácií vašej pokožky.

Čo spôsobuje akné po oholení?

Problém nastáva ak už chĺpky pomaly dorastajú a mastná pokožka spôsobuje, že chĺpky uviaznu vo vnútri folikulu. V tomto prípade môžu nastať naozaj nepríjemné bolesti v oblasti tváre.

Po holení je koža samozrejme podráždená . Malé poranenia po holení môžu prerásť do napuchnutých výrastkov na koži, ktoré spôsobujú bolesť. Podľa výskumov týmto problémom trpia viac ľudia s kučeravými vlasmi. Nie je však dôvod pre paniku . V nasledujúcich riadkoch si povieme ako sa akné po holení vyhnúť .

Vašu kožu môžete ušetriť problémov ak budete dodržiavať nasledujúce postupy :

Po oholení pokožky si tvár ešte raz opláchnite vlažnou vodou. Vďaka vode sa vaša pokožka zjemní a nasaje vlhkosť.

Použite vhodný a kvalitný holiaci gél alebo penu. Pre istotu ho naneste viac aby sklz strojčeka po pokožke bol čo najmenej problémový.  Zabránite tým ranám z porezania, ktoré su najčastejšou príčinou vášho kožného ochorenia.

Nehoľte sa rôznymi smermi  ako to býva zvykom u mužov.  Využívajte holenie iba jedným smerom . Najlepšie smerom dole v smere rastu chĺpkov. Holenie v smere rastu chĺpkov zmierňuje podráždenie pokožky a znižuje bolesť, ktorú môžete pociťovať.

Vždy po oholení využite antibakteriálny krém alebo jemný gél bez obsahu alkoholu.  Je to dôležité kvôli eliminovaniu bakterií vo vnútri folikulov. Odporúčame prípravky s obsahom kyseliny salicylovej alebo benzoyl peroxidu. Dajú sa bežne zohnať v drogerií.

Dúfame, že vám pár našich tipov pomohlo vo vašom boji s vyrážkami po holení.

Čítajte viac o tomto ochorení na stránkach AkneLiecba.sk

 

 

No Comments

    Leave a reply