Akné na zadku – chúlostivý ale častý problém .

Zrejme ste už videli mnoho televíznych reklám, ktoré prezentovali rôzne kozmetické prípravky a sľubovali účinnosť proti vyrážkam . Avšak mnoho z nich sa zameriava iba na problémy súvisiace s tvárou. Kedže mi na AkneLiecba.sk chceme hlavne pomáhať a neexistuje pre nás chúlostivá téma, budeme sa tomto článku venovať  akné na zadku .

Prečo akné na zadku vzniká ?

Kvôli nedostatku informácií v tejto oblasti si mnoho ľudí myslí, že  problém s vyrážkami na takom chúlostivom mieste je ojedinelý a tak sa dostávajú do akéhosi začarovaného kruhu.  Dôvodom vzniku je tenká pokožka a veľké póry, ktoré sa v tejto oblasti vyskytujú.

akne na zadku

Čo teda môžte spraviť?  Tu je zopár tipov ako s akné na zadku bojovať !

Noste vzdušné a voľne oblečenie  –  Je potrebné aby ste v rizikovej oblasti nepotili a tým pádom nedochádzalo k rozšíreniu ochorenia aj do iných oblastí. Práve vzdušné oblečenie ako je bavlna vám pomôže vo vašom boji.

Udržujte rizikovú oblasť čistú –  Baktérie, ktoré stoja za vznikom vyrážok nežijú totiž z kyslíka ale z nadbytočného kožného mazu, ktorý sa vylučuje Nastaviť prezentačný obrázoknapríklad kvôli poteniu.  A teda je potrebné nosiť čo najčistejšie  a najlepšie bavlnené spodné prádlo

Oblasť pravidelne očistite s vhodným prípravkom – Tak ako pri bežných vyrážkach na tvári aj túto rizikovú partiu treba pravidelne čistiť. Najlepšie sú nato prípravky s obsahom granuliek a vyčistiť pokožku až úplne do sucha. Aj keď vás tento úkon nezbaví už vzniknutého akné na zadku, pomôže vám predísť ďalšiemu šireniu ochorenia.

Využívajte tie správne ingrediencie –  Napríklad kyselina salicylová znemožňuje ´ďalšie šírenie ochorenia v oblasti zadku .

Pupáky si v žiadnom prípadne neškrabte ani nestáčajte . Jedine čo dosiahnutie je ďalšie šírenie kožného ochorenia aj do ďalších rizikových oblastí ako sú stehná.

Ďalej využite prípravky ako sú gafro-ichtiolova masť, ktorá vám nepríjemný hnis akoby vytiahne . Po jej aplikácií využite zinkovú masť, ktorá vám podraždenú pokožku zahojí.

Kokosvý olej je tiež vhodná voľba . Najlepšie je zmiešať kokosvý olej a práškový cukor a celé do akoby “dokoreniť” pár kvapkami citricidalu.

Hýbte sa! Vaše telo musí byť dokonale prekrvené a teda ak máte sedavé zamestnanie začnite s novým športom ako je beh .

 

No Comments

    Leave a reply