Zbavte sa nepríjemného akné na chrbte

Asi každý z nás pozná ten pocit keď pri rannom pohľade do zrkadla spozoruje nepríjemnú vyrážku na tvári. Ale čo v prípade, že sa zobudíte na s nepríjemným akné na chrbte ? Predsa sa len jedná o veľmi nezvyčajnú oblasť . Čo teda robiť v takomto prípade? V nasledujúcich pár riadkoch sa vám pokúsime pomôcť.

 

Práve táto  oblasť sa vyznačuje častokrát nepríjemnou bolesťou pri stláčaní vyrážok. Práve ich stláčanie vedie k rozšíreniu akné na chrbte a môže skončiť nepríjemným rozšírením na ramená a postupne napadne aj oblasť rúk alebo aj hrude . Verte, že je to veľmi nepríjemný pocit hlavne v lete keď postihnutú oblasť neskryjete kvôli krátkemu tričku.

Vhodný prípravok je  Tarika Akné – prečítajte si o nej viac v recenzií

Tarika - bylinný prášok na akné

Prípravok starej indickej Ajurvédy je 100% prírodný obsahuje minerály aj množstvo bylín. Prečítajte si o ňom viac v recenzií.

Ako vzniká akné na chrbte?

Vyrážky vznikajú vo všeobecnosti kvôli nadbytočnému uvoľňovaniu kožného mazu na povrch kože následným upchávaním pórov. Výsledok sú potom nepríjemné kožné pupáky , rôznych veľkostí a čo sa týka chrbta tak mnohokrát presahujúcich obyčajné vyrážky na tvári.  Tento typ kožného ochorenia sa objavuje najmä u mladistvých a dospievajúcich jedincov, ktorý prechádzajú hormonálnymi zmenami . U dospelých sa objavuje zriedka ale čo sa týka žien je zvýšená pravdepodobnosť jeho výskytu najmä v období pred menštruáciou.

akné na chrbte

Liečte akné na chrbte pomocou našich tipov !

Ak sa chystáte k moru máme pre vás super správy.  Práve slaná voda vám pomôže váš problém  s akné vyriešiť respektíve vyliečiť.  A teda pred vchodom do more si postihnutú oblasť prečistite jemne hubkou / špongiou.  Nesnažte sa vyvíjať veľký tlak kedže môžte oblasť poškodiť a tým rozšíriť ochorenie ako sme si už hovorili  na začiatku nášho článku.  Po príchode na pláž ponorte chorú oblasť do vody na 10 minút a následne ju vysušte na slnku  po dobu maximálne 15 minút. Nerobte to ani o minútu dlhšie inak riskujete, že sa spálite a vaše kožné ochorenie sa zhorší .

” Ok ale, čo v prípade, že k moru nechodím ani sa nechystám?”

Samozrejme, že nie každý má čas, chuť alebo peniaze na letnú dovolenku a tak vám ponúkame takisto super alternatívne liečby!

 

  • To správne mydlo – Ano je to tak aj mydlo  môže do veľkej mieri ovplyvňovať výskyt akné na vašom chrbte. Mnoho komerčných mydiel a sprchových gélov obsahuje totiž agresívne látky, ktoré aj keď pekne voňaju nie sú vhodné pre problematickú pokožku.  Siahnite preto po kvalitnom  bio mydle z olivovníka.
Bio Mydlo - Olivovník

Extra panenský olivový olej tvorí základ tohto mydla. Jeho účinky na akné sú neuveriteľné.

Len 3,19€

 

 

  •  Zmes grepu  a cukru –  Zrejme ste o tejto kombinácií ešte nepočuli . Tak teda čítajte ďalej kedže tento recept vám pomôže zbaviť sa odumretých buniek na pokožke, ktoré spôsobujú akné na chrbte.  A teda zmiešajte pol hrnčeka cukru a grepu .  Následne aplikujte na postihnuté oblasti .

Tiež je dôležité udržiavať PH vašej pokožky v norme a teda  vedci zistili, že optimálne PH vašej kože by malo byť  okolo 5 najviac ideálne  4,7 . Práve sprchovanie a používanie chemických prípravkov počas sprchovania môže navýšiť vaše PH , čo vedie k suchej pokožke a tvorbe vyrážok na chrbte.

Skúste tieto tipy

Zmente vašu sprchovaciu hlavicu  – Skúste investovať do takej, ktorá filtruje chlór  a vaša pokožka vám určite poďakuje .  Tieto filtre stoja niečo okolo 20 EUR.

Mix jablčného octu a pitnej vody aplikujte pomocou spreja na postihnuté miesto pred spaním a po osprchovaní.  Tento spôsobo prirodzene zníži PH vašej pokožky a môže vás zbaviť akné na chrbte raz a navždy.

 

 

No Comments

    Leave a reply