Máte akné na brade? Skúste tieto tipy !

Hlavne pre ženy je brada problémovým miestom v oblasti  ktorého vznikajú nepríjemne kožné vyrážky, ktoré sa objavujú opakovane.. Vznikajú hlavne v noci, keď sa človek ráno zobudí a je už neskoro s tým niečo robiť. Mnoho ľudí si myslí, že  za akné na brade môžu v prvom rade hormóny nie je to tak celkom pravda. Pri takomto klamlivom fakte sa často stáva, že človek sa už ani nesnaží s tým niečo robiť. Lebo povedzme si, hormóny sa veľmi ovplyvniť nedajú . Dali sme si nejakú tú námahu aby sme návštevníkom stránky akneliečba.sk  priniesli najnovšie informácie o nepríjemnom akné .

akné na brade

Čo spôsobuje akné na brade?

Áno je pravda, že za týmto ochorením niekedy stoja aj hormóny . Kedže hormóny stimulujú tvorbu kožného mazu, ktorý následne podmieňuje nebezpečné baktérie pre vašu pokožku a čo je horšie upcháva vašu pokožku na ktorej neskôr vznikajú aj mnohokrát bolestivé vyrážky.

Antibiotiká nemusia byť tým správnym riešením vášho problému.  Mnoho antibiotík predstavuje iba akési dočasné riešenie a po ich vysadení sa problém znova objaví .  Hlavne čo sa týka antibiotík podávaných orálnym spôsobom je známe, že želaný efekt trvá iba počas liečby a pár dní až týždňov po ich vysadení . Akonáhle však toto obdobie uplynie je pravdepodobnosť návratu vášho akné na brade viac ako pravdepodobná. Lepšia možnosť je používať  prípravky určené na lokálnu liečbu ochorenia.

Tiež sa nebojte využívať viacero produktov pre liečbu akné na brade.  Kombináciou liečiv, ktoré pokrývajú rôzne príčiny vzniku dosiahnete vyššiu pravdepodobnosť, že váš kožný problém vyliečite. Vhodnou kombináciou je napríklad kys. salicylová ak benzoyl peroxid.  Spolu totiž zabíjajú baktérie, otvárajú vyrážky  a pomáhajú sa zbaviť nadbytočného kožného mazu.

Ak akné na brade pretrváva.

Niekedy je problém vážnejší akoby sa mohol zdať .V tom prípade neodkladajte návštevu dermatológa vo vašom okolí. Ten bude vedieť najlepšie, ktoré lieky by vám mali pomôcť . Jedná sa o liečivá na predpis.  Môže vám odporučiť iné druhy antibiotík alebo hormonálnu liečbu.

 

No Comments

    Leave a reply